OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Pogoda pokrzyżowała plany żużlowców

EA | 15.05.2014
Pogoda pokrzyżowała plany żużlowców
fot. Mariusz Dudziński
Marcin Wawrzyniak dobrze spisał się w MDMW w Pile

Treningi w piątek i w sobotę stanęły pod dużym znakiem zapytania, a z kolei niedzielny turniej par w Ostrowie już odwołano z powodu niekorzystnych prognoz atmosferycznych. Deszczowa aura w maju nie rozpieszcza żużlowców MDM Komputery ŻKS Ostrovia.


W piątek o godzinie 15:00 treningowe jazdy mają rozpocząć szkółkowicze, a godzinę później zaplanowany jest trening krajowych juniorów i seniorów. - W piątek popołudniu - jeśli pogoda na to pozwoli - chcemy odbyć trening. Podobnie w sobotnie przedpołudnie. Nie wiem, jak będzie z niedzielą i planowanym turniejem par. Prognozy pogody nie są korzystne. Żałuję, ale pewnie na 90 procent będziemy musieli odwołać te zawody. Mam nadzieję, że uda nam się chociaż odjechać treningi - wierzy trener Grzegorz Dzikowski.


W środę w Pile ostrowscy juniorzy wzięli udział w zawodach z cyklu Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski. - Zaprezentowali się skrajnie różnie. Marcin Wawrzyniak pojechał bardzo dobre zawody, a z kolei Filip Marach jest w wyraźnym dołku. Zaliczył upadek w pierwszym wyścigu i pojechał jeszcze tylko w drugim, bo narzekał na ból ręki - wyjaśnia trener MDM Komputery ŻKS Ostrovia. Dodajmy, że Marcin Wawrzyniak zdobył 11 punktów w czterech startach, a Filip Marach zakończył zawody bez zdobyczy punktowej.


W czwartek w Alsvenskan pojechał wreszcie David Ruud, który u progu sezonu 2014 nie grzeszył formą. Szwed do wysokiej dyspozycji dochodził zazwyczaj w połowie sezonu, szczególnie kiedy ruszała liga w jego ojczyźnie. - Mam nadzieję, że forma Ruuda pójdzie w górę. Wierzę, że uda się także odbudować Kamila Brzozowskiego. Jego problemem jest to, że nie ma dużej liczby startów, nie ma bowiem zakontraktowanych startów w ligach zagranicznych - wyjaśnia Dzikowski. Dodajmy, że David Ruud w czwartek dla Lejonen Gislaved zdobył 7 punktów i 1 bonus w czterech startach. Tego samego dnia w I finale Indywidualnych Mistrzostw Danii Seniorów pojechał Nicklas Porsing, który z dorobkiem 4 punktów zajął 12 miejsce.


Trener ostrowskiej drużyny nie kryje, że na tę chwilę optymalny skład MDM Komputery ŻKS Ostrovia jest taki, jaki jechał przeciwko Speedway Wandzie Instal Kraków. - Zestawienie z Davidem Bellego i Nicklasem Porsingiem jest naszym najmocniejszym. Nie oznacza to jednak, że jest to żelazny skład. Cały czas obserwuję zawodników i nie wykluczam roszad - zastrzega trener ostrowskich żużlowców.


Lidera Polskiej 2. Ligi Żużlowej czekają teraz dwa mecze wyjazdowe. W niedzielę, 25 maja MDM Komputery ŻKS Ostrovia pojedzie w Pile z Victorią, a tydzień później ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek w Krośnie z KSM-em.

Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę