OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Powstaje sygnalizacja, która ma usprawnić komunikację

Dawid Bilski | 15.05.2014
Powstaje sygnalizacja, która ma usprawnić komunikację
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Trwa montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wrocławska i Osiedlowa. Światła mają m.in. usprawnić komunikację w związku z remontem wiaduktu Parkowego i przebudową ciągu drogowego ulic Brzozowej, Siewnej i Długiej.


W związku z zamknięciem - na czas remontów - dwóch wiaduktów, ruch drogowy z kierunku Zębcowa do centrum miasta odbywa się w dużej części przez most Odolanowski lub ulicę Wrocławską i Osiedlową. Zarówno kierowcy, jak i osoby korzystające z komunikacji miejskiej czy nawet piesi, musieli zasadniczo zmienić swoje nawyki komunikacyjne. Montowane na skrzyżowaniu ulic Wrocławska / Osiedlowa światła usprawnią ruch w tej części miasta.


Przebudowa ulicy Brzozowej to jedna z ważniejszych dla miasta inwestycji drogowych. Ulica Brzozowa - jako ostatni element wewnętrznej ramy komunikacyjnej Ostrowa Wielkopolskiego - spina drogi krajowe (11/25, 36) i wojewódzkie pierścieniem zlokalizowanym poza centrum miasta. Na realizację inwestycji miasto pozyskało środki unijne - 11, 5 milionów złotych. Wiadukt ma być gotowy do 25 września br.


- Najważniejszy i najbardziej uciążliwym dla mieszkańców elementem jest przebudowa wiaduktu na ulicy Brzozowej. I ta kosztowna modernizacja i ratowanie wiaduktu na ulicy Parkowej odbywa się dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym. Stąd niełatwa decyzja o przeprowadzeniu tych modernizacji równocześnie. Nie ma jednak żadnych gwarancji, że w kolejnych latach udałoby się nam pozyskać aż tak wysokie dofinansowanie - mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Modernizacja wiaduktu nad torami przy ul. Parkowej potrwa do końca października br. Inwestycja dofinansowana jest z tzw. "schetynówek

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę