OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Uwaga gimnazjaliści - rusza nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Dawid Bilski | 15.05.2014
Uwaga gimnazjaliści - rusza nabór do szkół ponadgimnazjalnych
fot. Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie

Z dniem 19 maja 2014 roku w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego rozpoczyna się nabór na nowy rok szkolny. Od tego dnia placówki przyjmują podania od gimnazjalistów. O tym, kto ostatecznie został przyjęty do nowej placówki dowiemy się 8 lipca br.


Początek naboru to ważny okres w życiu każdego gimnazjalisty. Dla poszczególnych placówek oświatowych to z kolei czas intensywnego zabiegania o potencjalnych uczniów. Tym trudniejszy, że „na rynek’’ wchodzi kolejne pokolenie niżu.


- Mamy szeroką gamę profili kształcenia i specjalności, ale to co nas samorządowców martwi najbardziej to niż demograficzny. Ze statystyki urodzeń wynika, że w nowym roku szkolnym 2014/2015 będzie o ok. 200 uczniów mniej. Dla nas to poważne wyzwanie, żeby tę stratę jakoś uzupełnić. W poprzednim roku działania podejmowane przez dyrektorów i władze okazały się skuteczne, bo spoza powiatu, a nawet województwa przyszła do nas grupa ok. 250 uczniów - mówi Paweł Rajski Starosta Ostrowski.


Szkoły ponadgimnazjalne przyciągają poziomem gwarantującym uzyskanie wysokich kwalifikacji i kompetencji oraz ofertą, która nadąża za potrzebami rynku oraz przedsięwzięciami typowo marketingowymi jak: targi, wystawy czy konkursy.


Nowością w kolejnym roku szkolnym będzie utworzony w II LO oddział dwujęzyczny. I LO oferuje z kolei profil matematyczno-architektoniczny, w Zespole Szkół Budowlano - Energetycznych powstaje specjalność technika gazownictwa a w Zespole Szkół Transportowo Elektrycznych – elektromechanik oraz mechanik.


- Jestem ciekaw jak zafunkcjonują specjalności utworzone w ubiegłym i poprzednich latach. Chodzi szczególnie o tzw. klasy kolejarskie oraz rolnicze w Przygodzicach, a także kolejny rok klas o specjalności energii odnawialnych - mówi Starosta Ostrowski.


Powiat Ostrowski jest organem prowadzącym dla 10 szkół ponadgimnazjalnych.

- Przygotowano w nich 53 oddziały. W tym w pięciu liceach (wraz z LO w Przygodzicach) jest 21 oddziałów. W sześciu Zespołach Szkół Zawodowych jest 18 oddziałów, a w szkołach zasadniczych 14 oddziałów. Ponadto swoją ofertę mają także szkoły Sióstr Salezjanek, Spółdzielni Oświatowej oraz liceum i Zespołu Szkół Zawodowych w Odolanowie. Swoje kwalifikacje i wiedze mogą podnosić dorośli. Dla nich przygotowano 24 oddziały - wyjaśnia Rafał Luciński Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Ostrowie.


W kalendarzu naborowym od 19 maja szkoły przyjmują podania od uczniów. W dniu 3 lipca ogłaszają listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Po tym czasie uczniowie składają do wybranych placówek oryginały ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. W dniu 8 lipca szkoły ogłaszają ostateczne listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.


Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji będą umieszczane na stronie internetowej Powiatu w zakładce - Edukacja – lub będzie można się zalogować bezpośrednio przez stronę https://nabor.progman.pl/ostrow/. Rekrutacja do szkół powiatu ostrowskiego w tym roku szkolnym już po raz 6-ty będzie prowadzona przy pomocy systemu elektronicznego.


Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę