OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Rozbójnik w rękach Policji

Dawid Bilski | 15.05.2014
Rozbójnik w rękach Policji
fot. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim

Ostrowscy kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju, do którego doszło 9 maja tego roku na jednej z ulic Ostrowa Wielkopolskiego. Policjanci odzyskali skradzione mienie, a zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty. Sąd tymczasowo aresztował 20-latka na 3 miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.


Sprawca i jego 31- letnia ofiara, mieszkaniec województwa pomorskiego, poznali się w Ostrowie Wielkopolskim przypadkowo, lecz najwyraźniej przypadli sobie do gustu. Przez następne dwa dni pokrzywdzony gościł w mieszkaniu 20-latka i obaj nie stronili od alkoholu. Dobre relacje między nimi szybko się jednak zakończyły.


9 maja mężczyźni w towarzystwie jeszcze jednego kolegi, ponownie razem spożywali alkohol i wtedy doszło między nimi do kłótni. Ostatecznie 31-letni mężczyzna został pobity przez współbiesiadników. Napastnicy zabrali bezbronnemu mężczyźnie telefon komórkowy, buty sportowe i ponad 200 złotych.

Pobity mężczyzna powiadomił ostrowską policję. Niestety, niewiele mógł powiedzieć o swoich oprawcach. Znał tylko przezwisko poznanego wcześniej 20-latka, lecz nie potrafił wskazać mieszkania w którym zamieszkiwał.


To jednak wystarczyło policjantom z Wydziału Kryminalnego, którzy zajęli się tą sprawą. Analiza lokalnego środowiska przestępczego pozwoliła im na wytypowanie potencjalnego sprawcy. Ich podejrzenia szybko potwierdziły się. 20-letni ostrowianin został zatrzymany, a policjanci znaleźli w jego mieszkaniu skradziony mężczyźnie telefon.


Zatrzymany 20-latek był dobrze znany ostrowskim policjantom. Pomimo młodego wieku ma bardzo bogatą kartotekę. Był notowany m. in. za kradzieże, włamania i rozboje. Na wniosek prokuratora, sąd aresztował tymczasowo mężczyznę na 3 miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę