OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Do 8 lat za kratkami za fałszywy alarm w banku

Dawid Bilski | 08.05.2014
Do 8 lat za kratkami za fałszywy alarm w banku

Kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności grozi 55-letniemu mężczyźnie, który na początku stycznia br.wywołał fałszywy alarm o podłożeniu ładunku wybuchowego w placówce  BZ WBK w Ostrowie Wielkopolskim.


Śledztwo w sprawie zakończyła Prokuratura Rejonowa w Ostrowie. Skierowanym w dniu 29 kwietnia 2014r. do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. aktem oskarżenia objęto 55 - letniego mężczyznę. Zarzucono wymienionemu, że w dniu 20 stycznia 2014r. wiedząc, że zagrożenie nie istnieje poprzez wysłanie do pracownika jednego z miejscowych banków wiadomości tekstowej (sms) o treści mającej wywołać przekonanie o zagrożeniu wynikającym z rzekomego podłożenia ładunku wybuchowego, spowodował podjęcie przez „instytucje użyteczności publicznej oraz organy powołane do ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia” czynności mających na celu uchylenie zagrożenia.


Z zebranych materiałów wynika, że oskarżony powiadomił - poprzez przesłanie wiadomości tekstowej (sms) - pracownika banku, działającego na terenie Ostrowa Wlkp., o rzekomym istnieniu zagrożenia wybuchem. Wskazanego pracownika znał on z racji wcześniejszego zatrudnienia we wskazanym banku.
Przekazanie powyższej informacji spowodowało ewakuację pracowników banku, a także podjęcie przez służby porządkowe różnorodnych działań zmierzających do sprawdzenia otrzymanej wiadomości, a jednocześnie ograniczenia potencjalnego zagrożenia, m.in. poprzez zamknięcie ruchu na przebiegającej obok banku drodze krajowej.


Do zatrzymania podejrzanego doszło w dniu 20 stycznia 2014r., w ciągu kilku godzin od zdarzenia. Wobec wymienionego Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego.


Czyn zarzucany oskarżonemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 224a kodeksu karnego (fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu) zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę