OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Street Workout Park w Ostrowie

Dawid Bilski | 06.05.2014
Street Workout Park w Ostrowie

Do końca maja w Parku Północnym powstanie Street Workout Park. Nowy obiekt do ćwiczeń kalistenicznych na świeżym powietrzu zlokalizowany będzie obok istniejących już: placu zabaw i siłowni zewnętrznej.


Street Workout (ang. Street -€“ ulica, Workout -“ trening) - to rodzaj ćwiczeń kalistenicznych na świeżym powietrzu, wykonywanych z użyciem elementów tzw. „małej architektury” , np. trzepaki, murki, latarnie, bramki piłkarskie, ...). Obecnie w Polsce powstaje coraz więcej specjalnie do tego celu przystosowanych Parków (place zabaw dla dorosłych), wyposażonych w drążki rozmieszczone na różnych wysokościach, poręcze, lub drabinki.


- Jest to świetny sposób na wzmocnienie kondycji, poprawę sylwetki, oraz znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu na otwartym terenie.W Ostrowie z inicjatywy grupy miłośników ćwiczeń na świeżym powietrzu powstanie pierwszy w naszym mieście Street Workout Park. Zlokalizowany on będzie w Parku Północnym na powierzchni około 130 m2. To kolejny tego typu obiekt w naszym mieście. W Parku 600 -lecia miasto wybudowało skatepark, który już dziś cieszy się dużą popularnością miłośników deskorolki. W Ostrowie coraz bardziej oblegane są także siłownie zewnętrzne, których w sumie jest już osiem. Korzystają z nich zarówno dzieci, jak i dorośli. Główna zaleta tych obiektów to ich ogólnodostępność - mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Wykonawcą obiektu jest firma Techramps z Krakowa. Street Workout Park powstanie do 31 maja br.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę