OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Polska pokona po raz pierwszy Australię?

EA | 30.04.2014
Polska pokona po raz pierwszy Australię?

Jeszcze nigdy w oficjalnym meczu żużlowa reprezentacja Polski nie pokonała Australii. Szansę na historyczny triumf Biało-Czerwoni będą mieli 1 maja na Stadionie Miejskim w Ostrowie. Czy Gollob, Hampel i spółka pokonają walecznych Holdera i Warda? Przekonamy się o tym w czwartkowy wieczór.


Polacy okazywali się kilka razy lepsi od Australijczyków w Drużynowym Pucharze Świata. Nigdy jednak nie wygrali z "Kangurami"  w oficjalnym meczu obu reprezentacji. Po raz ostatni do takiego spotkania doszło w 2001 roku w Warszawie. W meczu tym wystąpił m.in. Tomasz Gollob, który teraz będzie miał okazję poprowadzić reprezentację Polski do historycznego triumfu nad Australią. To jednak nie Gollob, ani nie Jarosław Hampel mianowani zostali kapitanem reprezentacji Polski. Zaszczytu tego dostąpi rodowity ostrowianin, Tomasz Jędrzejak, indywidualny mistrz Polski z 2012 roku.


Australia do Ostrowa awizuje bez wątpienia najsilniejszy skład z trójką uczestników cyklu Grand Prix na czele. Darcy Ward - jeden z faworytów do złotego medalu IMŚ, Chris Holder - mistrz świata z 2012 roku oraz debiutant w cyklu Grand Prix - Troy Batchelor - to gwarancja wyścigów na najwyższym światowym poziomie. Skład Marka Lemona uzupełniają doświadczeni, ale bez spektakularnych sukcesów - Cameron Woodward, Jason Doyle i Davey Watt.


Trener reprezentacji Polski ma zdecydowanie szersze pole manewru jeśli chodzi o skład Biało-Czerwonych. Marek Cieślak test mecz z Australią traktuje jako element przygotowań do DPŚ w Bydgoszczy, ale przede wszystkim promocję speedwaya. - Mam nadzieję, że kibice zobaczą kawał dobrego żużla. Nie ma co prawda Krzyśka Kasprzaka, ale jest wielu innych znakomitych naszych zawodników. Szykuje się świetne widowisko. Mam nadzieję, że zwycięskie dla nas. Jest to tylko mecz towarzyski, ale ja nawet takich potyczek nie lubię przegrywać - zapewnia Cieślak.


Awizowane składy:
Australia:
1. Darcy Ward
2. Cameron Woodward
3. Jason Doyle
4. Troy Batchelor
5. Chris Holder
6. Davey Watt
Polska:
9. Tomasz Gollob
10. Tomasz Jędrzejak
11. Janusz Kołodziej
12. Maciej Janowski
13. Jarosław Hampel
14. Kacper Gomólski


Ceny biletów: Bilet normalny - 40, Bilet ulgowy - 30 zł (emeryci, renciści, kobiety, studenci i uczniowie za okazaniem ważnej legitymacji). Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny, Program - 7 zł
 

Powiązane wydarzenie z Kalendarium
Polska vs Australia. Międzynarodowy Mecz Żużlowy Polska vs Australia. Międzynarodowy Mecz Żużlowy1-maj-2014
godz. 18.00
Stadion Miejski w Ostrowie
Kategoria: SportŻużel
Zobacz również




FOTORELACJE



+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę