OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

1 maja objazd miejskich inwestycji

Dawid Bilski | 26.04.2014
1 maja objazd miejskich inwestycji

Dwie trasy zaplanowano na trasie tegorocznego 1 majowego objazdu po inwestycjach miejskich. - To doskonała okazja, aby zobaczyć co się w mieście dzieje, na jakie inwestycje przeznaczane są środki z budżetu miasta, a na jakie pozyskaliśmy dofinansowanie zewnętrzne - mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Podczas szóstego już objazdu po inwestycjach miejskich ostrowianie będą mieli okazję zobaczyć m.in. inwestycje szkole takie jak nowe wielofunkcyjne boisko przy Gimnazjum nr 1, budowaną halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 11, blok MZGM, park 600 -lecia, gdzie zastaną zaprezentowane plany na dalsze zagospodarowanie tej przestrzeni, strefę przemysłową i nowy zjazd z ronda, Starą Bibliotekę w remoncie czy salę kolumnową Ratusza.


- Serdecznie zapraszam wszystkich ostrowian na doroczne zwiedzanie miejskich inwestycji. Często jest to plac budowy, dość pilnie strzeżony, także myślę, że warto wybrać się, chociażby po to, aby samemu zobaczyć i ocenić co w Ostrowie Wielkopolskim się dzieje. W tym roku będzie można wejść do nowopowstałych firm zagranicznych w naszym mieście, tj. do francuskiej Mikromy oraz hiszpańskiej firmy Balaguer. Ostrowianie będą mieli także okazję zapoznać się z Parkiem Technologicznym Delphi oraz Ostrowskim Parkiem Przemysłowym - mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Podczas przejazdu planowany jest przestanek także na Stadionie Miejskim, przejazd ulicą Sadową i Strzelecką oraz przejazd obok Szkoły Podstawowej nr 7, gdzie wkrótce powstanie boisko trawiaste. Objazd odbędzie się klimatyzowanymi autobusami MZK. Pierwsze autobusy wyjadą o godz. 9.00 spod Urzędu Miejskiego. Kolejne o ok. 12.00. Przejazd trasą potrwa ok. 2, 5 godziny. Tegoroczny objazd inwestycji wpisany jest w obchody 10 - lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę