OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Marszałek Wielkopolski na otwarciu wystawy

Dawid Bilski | 15.04.2014
Marszałek Wielkopolski na otwarciu wystawy
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych

- To wyjątkowa wystawa, stworzona przez ostrowian - dla ostrowian - powiedział Prezydent Jarosław Urbaniak podczas otwarcia wystawy "Sentymentalny Portret Miasta". Gratulacje twórcom wystawy złożył także Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Wernisaż odbył się w piątek 11 kwietnia 2014 roku.


Wystawa jest częścią obchodów 300 - lecia relokacji miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Stare, sentymentalne fotografie Ostrowa Wielkopolskiego i jego mieszkańców to cegiełka, jaką ostrowianie mogli dołożyć do święta miasta. Najstarsze zdjęcie z wystawy pochodzi z 1885 roku, najświeższe z 1960 r.


- Z pamiątkowych fotografii ze starych rodzinnych albumów udało stworzyć się niezwykły, sentymentalny obraz dawnego Ostrowa Wielkopolskiego, jego mieszkańców i klimatem dawnego Ostrowa. Stworzenie tej wystawy nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie samych mieszkańców, którzy "odświeżyli" dawne zbiory zdjęć, wyszukali prawdziwe perełki i - co najważniejsze - zechcieli podzielić się nimi z szerszą publicznością - powiedział Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Twórcom wystawy oraz mieszkańcom, którzy udostępnili pocztówki i zdjęcia na wystawę pogratulował także Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.


- Z podziwem i wzruszeniem w wielu miejscach w Wielkopolsce widzę powrót do przeszłości, kiedy szukamy we własnych szufladach starych zdjęć czy też pocztówek. Sami oglądamy i pokazujemy innym to jak pięknie i jak inaczej wyglądały nasze miasta i wsie. Serdecznie gratuluję Państwu tej wspaniałej wystawy - powiedział Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego.


- Niezmiernie cieszę się, że Pan Marszałek przyjął nasze zaproszenie na wystawę. Bo to tak naprawdę nie był cel wizyty Pana Marszałka w naszym mieście. Marszałek przyjechał do nas, aby zobaczyć, jak w Ostrowie Wielkopolskim lokuje się pieniądze unijne, które nam przyznał w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego - powiedział Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Wystawę stworzoną ze starych zdjęć ostrowian można oglądać na ostrowskim rynku.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę