OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Wernisaż wystawy pt. "Sceny" Mariana Kołodzieja
fot. Sandra Mikołajczyk
Wystawa Sceny Mariana Kołodzieja

Wernisaż wystawy pt. "Sceny" Mariana Kołodzieja

Sandra Mikołajczyk | 21.04.2012

20 kwietnia 2012 w Powiatowej Galerii Sztuki w Ostrowie Wielkopolskim odbył się wernisaż wystawy pt. „Sceny” - dzieł wybitnego artysty plastyka Mariana Kołodzieja. Wydarzenie to zgromadziło liczne grono sympatyków sztuki.


Nie lada gratką jest fakt, że Marian Kołodziej (zmarły w 2009r.) związany jest z Ostrowem ponieważ urodził się w Raszkowie w 1921r. i uczęszczał do gimnazjum w Ostrowie Wlkp. Artysta, za swoje szczególne zasługi na polu kultury, odznaczony został Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadanym przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Był twórcą ołtarza papieskiego w Gdańsku podczas pielgrzymek Jana Pawła II do Polski w latach 1987 r. i w 1999 r.


Wystawa „Sceny” na pierwszy rzut oka zaskakuje monumentalnością, a jednocześnie szczegółowością dzieł. Liczne odniesienia do dramatu przykuwały uwagę zebranych gości, którzy swe zainteresowanie podkreślali żywą dyskusją. Główną tematyką obrazów jest człowiek we wszystkich jego przejawach. Rozdwojony w sobie często w wieloznacznych odmianach, porozrzucany na granicy różnych światów. Trójwymiarowość i barwność świata przykuwa uwagę na długo, by odkrywać coraz to nowe postaci i znaczenia. Nastrój zadumy i zaciekawienia, który towarzyszy wydarzeniu wzmagał zagłębienie się w sztukę. Rozmowy prowadzone przyciszonym głosem, oficjalne stroje, lampka szampana – ta oprawa idealnie wpasowała się w ducha wystawy.


Wystawę będzie można podziwiać do maja br.

Kategoria: W obiektywieFoto
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę