OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Grabowski i Kołata zainaugurują sezon w Anglii

Dawid Bilski | 28.03.2014
Grabowski i Kołata zainaugurują sezon w Anglii
fot. SKI
Bartosz Grabowski wkrótce rozpocznie nowy sezon

27 kwietnia meczem na własnym torze z Lwami Częstochowa rywalizację o Drużynowe Mistrzostwo Polski w sezonie 2014 zainauguruje zespół Wirażu Ostrów.


Podopieczni Andrzeja Latuska dzięki łaskawej pogodzie wyjątkowo wcześnie rozpoczęli pierwsze treningi na owalu przy Stadionie Miejskim. - Jest jeszcze trochę drobnych szlifów do poprawienia przy sprzęcie. Musimy dopracować też naszą formę - mówi Bartosz Grabowski, zawodnik ostrowskiego zespołu.


Wiraż w ubiegłym roku wywalczył pierwszy historyczny - brązowy medal DMP. Teraz apetyty urosły. - W tym roku postaramy się wywalczyć złoty medal. Jesteśmy to w stanie osiągnąć. Już w ubiegłym roku byliśmy blisko tego, ale drobne potknięcia sprawiły, że skończyliśmy sezon na trzecim miejscu - mówi 17-letni speedrowerzysta.


Od kilku lat prym w kraju wiedzie drużyna Szaweru Leszno. Niewykluczone, że do walki w tym roku włączą się również inne ekipy. - Nie widzieliśmy jeszcze, jak inne kluby prezentują się po zimie i trudno mi na ten moment powiedzieć o ich sile - mówi Grabowski. 


Indywidualny Mistrz Świata sezon 2014 rozpocznie poza granicami kraju. Wraz z klubowym kolegą, Marcinem Kołatą, 6 kwietnia wylatuje na Wyspy Brytyjskie. - Podpisaliśmy kontrakt z klubem z Oxfordu i zaczynamy od wyjazdowego meczu w Sheffield. Chcę pokazać się tam z jak najlepszej strony - mówi Bartosz Grabowski.


Najważniejszą imprezą indywidualną dla ostrowianina będą Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Toruniu.

Kategoria: SportSpeedrower
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę