OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Pobił swoich rodziców

Dawid Bilski | 14.03.2014
Pobił swoich rodziców

Druga niedziela marca nie była spokojna dla małżeństwa zamieszkującego w bloku na jednym z ostrowskich osiedli. Napadł na nich ich syn włamując się do mieszkania.


35-letni ostrowianin użył przemocy wobec swoich rodziców - bił pieścią po głowie swoją matkę oraz uderzał rękoma i kopał nogami po głowie swojego ojca. To nie pierwszy taki przypadek, bowiem mężczyzna już od początku roku znęcał się nad swoimi rodzicami ubliżając im i używając gróźb. 9 marca posunął się jednak za daleko. W wyniku jego ataku mama doznała obrażeń ciała w postaci licznych zasinień, wylewów i otarć, głównie w obrębie głowy. Natomiast ojciec doznał urazu twarzoczaszki m.in. z krwiakami przymózgowymi, co stanowiło chorobę realnie zagrażającą życiu.


Po skatowaniu swoich rodziców zabrał z mieszkania telefon komórkowy, kurtkę i sweter. Policja jeszcze tego samego dnia dokonała zatrzymania oprawcy. Na wniosek sądu został tymczasowo aresztowany. Jak informuje Prokuratura Rejonowa wcześniej był on już karany za znęcanie i obecnie zarzucono mu działanie w „warunkach recydywy specjalnej wielokrotnej”.


Zarzucane podejrzanemu czyny zakwalifikowano m.in. jako przestępstwa z art. 280 § 2 kodeksu karnego (rozbój) zagrożone karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności, art. 156 § 1 pkt. 2 kodeksu karnego (spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała ) zagrożone karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności oraz art. 207 § 1 kodeksu karnego (znęcanie) zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę