OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Już 77 partnerów w Ostrowskiej Karcie Rodziny 3+

Dawid Bilski | 13.03.2014
Już 77 partnerów w Ostrowskiej Karcie Rodziny 3+
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych UM w Ostrowie

28 firm z Ostrowa Wielkopolskiego podpisało porozumienia w ramach programu Ostrowska Karta Rodziny 3 +. To kolejne przedsiębiorstwa, które przystąpiły do projektu. - Oznacza to, że program ma już 77 partnerów - mówi Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Miasta. Porozumienia podpisano we wtorek 11 marca 2014 roku w sali kolumnowej ostrowskiego ratusza.


Program Ostrowska Karta Rodziny 3 + stwarza system ulg i preferencji rodzinom wielodzietnym zamieszkałym na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Adresatami programu są rodziny z trojgiem i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia, jeśli dziecko uczy się lub studiuje.

77 partnerów projektu udziela zniżek w 56 punktach. Lista jest cały czas otwarta.

- To 47 firm świadczących usługi w 54 punktach, 9 stowarzyszeń, 3 instytucje kultury, które udzielają zniżek w 5 punktach, 2 kryte pływalnie, 1 żłobek i 15 przedszkoli - mówi Milena Tacik, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Konsultacji Społecznych.


Oferta, z jakiej mogą skorzystać rodziny wielodzietne biorące udział w programie obejmuje m.in. zniżki na zakup zabawek dla dzieci w wieku do 6 lat w firmie Delta Trade, zniżki w opłatach za udział w zajęciach sportowych w Akademii Sztuk Walki "Guerrier", darmowe porady prawne w zakresie spraw rodzinnych i opiekuńczych w Kancelarii Adwokackiej Cezary Nowakowski, czy też zniżki na zakup wózków dziecięcych i akcesoriów w firmie PPHU Jędroch. Członkowie rodzin darmowy wstęp mają także na mecze I ligi koszykówki i inne imprezy organizowane przez Klub Sportowy "Stal" oraz imprezy organizowane przez Ludowy Klub Sportowy "Centra".


Ostrowska Karta Rodziny 3+” obejmuje swoim zakresem ulgi i zniżki na: bilety do Kina „Komeda”, bilety wstępu na imprezy organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury, bilety wstępu do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.


- Ostrów Wielkopolski nie był pierwszy z kartą dużej rodziny, ale mam nadzieję, że już niedługo będzie na tym polu samorządowym najlepszy. Mam również nadzieję, że rodziny, przedsiębiorcy i instytucje przyczynią się do tego, że kolejne podmioty do programu będą przystępować - wyjaśnia Prezydent Jarosław Urbaniak.


Partnerami programu są także dwie szkoły podlegające Starostwu Powiatowemu, na terenie których znajdują się kryte pływalnie. To III Liceum Ogólnokształcące z Krytą Pływalnią "Wodny Raj" oraz Zespół Szkół Technicznych z Krytą Pływalnią "Delfin".


- Mam nadzieję, że za parę lat program będzie powszechny w Ostrowie Wielkopolskim. Na dzień dzisiejszy firmy, które przystąpiły do projektu są o krok dalej od swojej konkurencji - ponieważ, z jednej strony karta jest pewnym narzędziem promocyjnym dla przedsiębiorstw, a z drugiej strony przynosi korzyści dużym rodzinom. Jednocześnie wiąże rodziny, dzieci jako klientów z parterami programu - mówi Katarzyna Kierstein - Pietrzak, prezes ostrowskiego Koła Stowarzyszenia Związek Dużych Rodzin 3 +.


Na dziś programem objętych jest 283 rodziny wielodzietne. W sumie - do tej pory - wydano 1442 Ostrowskie Karty Rodziny 3 + uprawnionym członkom rodzin wielodzietnych.

Wnioski do pobrania znajdują się w zakładce "Ostrowska Karta Rodziny 3 +", w rubryce "Wniosek o wydanie Ostrowskiej Karty Rodziny 3 +"

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę