OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Różnica dwóch klas

Hubert Błaszczyk | 08.03.2014
Różnica dwóch klas
fot. Wojciech Tarchalski

Ostrovia 1909 Ostrów przegrała 1:3 z Calisią Kalisz na inaugurację rundy rewanżowej rozgrywek II ligi zachodniej. Gospodarze byli zdecydowanie słabsi i przegrali zasłużenie. Honorową bramkę dla ostrowian zdobył Sebastian Wrzesiński.


Calisia do spotkania z Ostrovią przystąpiła wzmocniona. Kaliszanie w przerwie między rundami ściągnęli do swojego zespołu kilku zawodników i to właśnie oni przesądzili o losach meczu. Świetnie grali Ivelin Kostov i Christian Nnamani, którzy zdecydowanie wyróżniali się na murawie. Ten pierwszy był autorem drugiej bramki dla Calisii, a drugi przebiegł niemal całe boisko i uderzył nie do obrony z 18 metrów na 3:1 dla przyjezdnych. Pochwalić należy też inny nowy nabytek ekipy z Kalisza, Andreya Atanasova, który w pierwszej połowie wywalczył rzut karny. Bułgar w popisowy sposób zmarnował jednak jedenastkę, trafiając w poprzeczkę.


Ostrovia na tle niżej notowanego rywala zaprezentowała się słabo. Nie było pomysłu w grze drużyny Marka Nowickiego. Ostrowianie nastawiali się głównie na kontrataki. Co prawda jeden z nich dał bramkę, kiedy podania płynnie wymienili Szymanowski, Gościniak i Wrzesiński, ale na ogół kończyły się one niepowodzeniem. Za dużo było też bezproduktywnych dośrodkowań. Zupełnie niewidoczny był osamotniony w ataku Maciej Stawiński. Po raz kolejny też fatalnie zagrała ostrowska defensywa. Damian Czech poślizgnął się przy pierwszej bramce dla Calisii, Kamil Krawczyk zagraniem ręką sprokurował karnego, a Dariusz Reyer jak zwykle był tykającą bombą z opóźnionym zapłonem. Większych pretensji nie można mieć jedynie do Damiana Błaszczyka, który zagrał solidne spotkanie.


Pomimo porażki nie zwiększyła się strata Ostrovii do bezpiecznego ósmego miejsca. Nadal wynosi ona 2 punkty. Z taką grą będzie jednak sukcesywnie rosnąć.


Bramki: 36. Wrzesiński – 24. Kimura, 47. Kostov, 76. Nnamani
Kartki: 18. Wrzesiński (OST) - żółta
Nietrafiony rzut karny: 6. Atanasov (CAL), nietrafiony

 

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski: Pawłowski – Błaszczyk, Czech, Reyer, Krawczyk (76 Sołtyński) – Wrzesiński (57 Szepeta), Cyfert, Kowalski-Haberek (56 Skrobacz), Gościniak, Szymanowski – Stawiński
Rezerwowi: Łojek, Szepeta, Skrobacz, Sołtyński, Rodin, Kaczmarek, Wachowiak

 

Calisia Kalisz: Forenc – Fechner, Gawlik, Król, Paczkowski – Nnamani (82 Wieczorek), Cieślak, Bedronka, Kostov (83 Stoychev), Kimura (89 Zając), Atanasov (86 Wandzel)
Rezerwowi: Ludwikowski, Jasiński, Stoychev, Wandzel, Wieczorek, Zając

Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Ostrovia 1909 - Calisia KaliszOstrovia 1909 - Calisia KaliszOstrovia 1909 - Calisia KaliszOstrovia 1909 - Calisia KaliszOstrovia 1909 - Calisia KaliszOstrovia 1909 - Calisia KaliszOstrovia 1909 - Calisia Kalisz
fot. SKIOstrovia 1909 - Calisia Kalisz   (Liczba zdjęć: 19)
Kategoria: SportPiłka nożna
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę