OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..
Niszczone i dewastowane lokale MZGM
fot. Biuro Prasowe UM

Niszczone i dewastowane lokale MZGM

redakcja | 19.04.2012

Często nie płacą czynszu, a na dodatek demolują lokal komunalny lub socjalny. W konsekwencji Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ma do kapitalnego remontu kilkanaście mieszkań opuszczonych przez eksmitowanych lokatorów. Rocznie to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych.
 

- Co roku wiele rodzin składa do miasta wnioski o przydział mieszkań komunalnych. Mieszkania są podstawowym i najdroższym dobrem dla każdej rodziny, więc wydawałoby się, że po ich otrzymaniu najemcy będą dbać o ich stan. Trudno zrozumieć występującą dewastację i brak elementarnej dbałości o bieżący stan sanitarny mieszkań. To spory, dodatkowy wydatek dla spółki – mówi Marian Kupijaj, prezes MZGM.

Lokal socjalny może być lokalem o niższym standardzie. Lokal socjalny dostarcza gmina.
 

- W Ostrowie Wielkopolskim mamy kilkadziesiąt lokali socjalnych, skromnych, ale nowych, z dostępem do wszystkich mediów. Te lokale socjalne są przyznawane na rok osobom z tzw. listy socjalnej. Jednak nie można traktować, że są to mieszkania w nagrodę. To lokale dla rodzin będących w trudnej sytuacji finansowej – dodaje Jarosław Urbaniak Prezydent Miasta.
 

W Polsce nie ma obecnie eksmisji na bruk. Zasady przyznawania lokalu socjalnego reguluje ustawa o ochronie praw lokatorów z 2001 roku. W świetle punktu 5 artykuł 2 ustawy lokalem socjalnym jest lokal nadający się do zamieszkania ze względu na wyposażenie i stan techniczny.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości     Wyświetleń: 10 893 (6 229 unikatowych)
Zobacz również
Komentarze   0
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

OD'NOVA Miejskie SPA ul. Sukiennicza 3/ 1F, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Forest Auto-Trans , Busy Niemcy Holandia ul. Bąków 4, 56-513 Międzybórz
Błysk service, pranie tapicerki, dywanów ul. Leśna 11, Wysocko Wielkie, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Busy do Holandii Mikianna-Bus ul. strzelecka, 63-400 Ostrów Wlko
Taxi LIDER ul. Batorego, 63-400 Ostrów Wielkopolski


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA

SPEDYTOR Z DOŚWIADCZENIEM dziś   (do końca 6 dni)


+ Dodaj za darmo ogłoszenie