OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Masz miesiąc na zapisanie dziecka do przedszkola

Dawid Bilski | 31.01.2014
Masz miesiąc na zapisanie dziecka do przedszkola
fot. SKI

Przez cały luty potrwa elektroniczny nabór do ostrowskich przedszkoli. W ramach rekrutacji przyjmowane będą dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci młodsze będzie można zapisać podczas rekrutacji uzupełniającej, która uruchomiona zostanie 3 kwietnia.


Nabór - wzorem lat ubiegłych - przeprowadzany jest elektronicznie i jest realizowany dwutorowo.

- Rodzice, którzy już mają dzieci w przedszkolu mogą zadeklarować czy nadal chcą, by ich dzieci do przedszkoli uczęszczały. Rodzice deklarują także czas pobytu dziecka w przedszkolu. Z informacji pozyskanych z Wydziału Oświaty wynika, że rodzice zainteresowani są dłuższym pobytem dziecka w przedszkolu. Do przedszkoli przyjmowane są także dzieci, które dopiero zaczynają edukację przedszkolną - wyjaśnia Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego

.

W Ostrowie Wielkopolskim jest 14 przedszkoli samorządowych. Przygotowano w nich 550 nowych miejsc. Przyjmowane będą przede wszystkim cztero i trzylatki.

W przedszkolach niepublicznych, czyli w tych, dla których organem prowadzącym nie jest Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski, jest dodatkowo 400 wolnych miejsc. W klasach zerowych przy szkołach -€“ 125.


W tym roku obowiązek rekrutacji spoczywa na dyrektorach przedszkoli. W przyszłym roku miasto będzie musiało podjąć stosowną uchwałę określającą kryteria. Pierwszeństwo przy naborze mają dzieci zameldowane na terenie Ostrowa Wielkopolskiego z rodzin wielodzietnych i rodzice samotnie wychowujący dzieci.


- Dyrektorzy będą mogli weryfikować oświadczenia złożone przez rodziców. Jeżeli rodzic pracuje, dziecko jest niepełnosprawne lub jeśli np. dziecko jest z rodziny wielodzietnej - czyli w przypadku gdy mowa o kryteriach, które umożliwiają pierwszeństwo przy naborze - będzie możliwość weryfikacji, której wcześniej nie było. Ustawodawca określił także dokładnie kto jest osobą samotnie wychowującą dziecko. To osoby z prawomocnie orzeczonym rozwodem, w separacji - i tutaj trzeba będzie pokazać stosowne dokumenty - dodaje M. Maląg.


Szczegóły naboru dostępne są tutaj.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę