OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Walczyli do końca

Patryk Pankowiak | 19.01.2014
Walczyli do końca
fot. Wojciech Tarchalski
Arkadiusz Galewski

Po długiej przerwie, szczypiorniści KPR Ostrovii po raz pierwszy w nowym, 2014 roku pojawili się na I-ligowych parkietach. Podopieczni Witolda Rojka już na starcie rundy rewanżowej zmierzyli się z silnym zespołem Viret Zawiercie. Wbrew oczekiwaniom, wynik sobotniego spotkania do końca oscylował w granicach remisu.


Rozpoczęło się nerwowo. Obie ekipy na przemian wymieniały się ciosami. Po kiepskim początku, gospodarze poprawili jakość swojej gry, co zaowocowało zdobyciem sześciu bramek z rzędu. Wynik 6:10 nie zdemotywował jednak KPR. Niekorzystny obrót spraw na boisku tylko zmotywował ostrowian, którzy przyspieszyli tempo i do przerwy przegrywaliby zaledwie 14:15, gdyby nie dobitka Piotra Pakulskiego na dwie sekundy przed zakończeniem pierwszej połowy.


Po zmianie stron, znów przewodził Viret. Przy prowadzeniu miejscowych 21:16 nic nie zwiastowało zaciętej i emocjonującej końcówki, a jednak... Ostrovia ponownie powstała z kolan i prowadzona przez Arkadiusza Galewskiego zniwelowała dzielący dystans. Rozgrywający zdobył w sobotę aż 9 bramek. Po 5 dorzucili Mateusz Jedwabny i Piotr Bielec, a 4 trafienia zapisał na swoim koncie Paweł Dutkiewicz.


Klub Piłki Ręcznej z Ostrowa Wielkopolskiego w sobotni wieczór minimalnie musiał uznać jednak wyższość faworyzowanych rywali. Ci zachowali w końcówce więcej zimnej krwi i w ostatnich pięciu minutach przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.


KS Viret CMC Zawiercie - KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 32:29 (16:14)


KPR: Tarko, Filipak - Galewski 9, Jedwabny 5, Bielec 5, Dutkiewicz 4, Wojciechowski 2, Kierzek 1, Śliwiński 1, Sobczak 1, Dycfeld 1, Pernat.

Kategoria: SportPiłka ręczna
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę