OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Ostrowskie Muzeum z dofinansowaniem z Ministerstwa

Dawid Bilski | 15.01.2014
Ostrowskie Muzeum z dofinansowaniem z Ministerstwa
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych UM w Ostrowie

Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego otrzymało dofinansowanie na zakup sprzętu multimedialnego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sprzęt zostanie wykorzystany przy ekspozycjach stałych i czasowych oraz działaniach edukacyjnych.


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowało zadanie pt. "Nowoczesności dla przeszłości - multimedia w ostrowskim Muzeum." Sprzęt, jaki pojawił się w Muzeum to dwa infokioski, jeden przystosowany dla osób niepełnosprawnych oraz ekran sufitowy z rzutnikiem.

Stałe ekspozycja z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego zostaną otwarte pod koniec stycznia. Będzie to „Ostrów do `39 roku” i dawny skarbczyk. Wystawy będą częścią obchodów 300-lecia relokacji miasta.


- W Muzeum powstaje sala o nazwie "Ogród sztuk". Będzie ona poświęcona sztuce ludowej i sztuce wysokiej. Ponownie będzie można zobaczyć instrumenty ludowe, te które mamy w naszej kolekcji , ale tym razem - dzięki multimediom - będzie można również usłyszeć dźwięk każdego z nich oraz przeczytać dokładny opis instrumentów. W części dotyczącej sztuki wysokiej przedstawimy sylwetki wszystkich nieżyjących artystów z naszego regionu - mówi Witold Banach, dyrektor Muzeum Miasta.


Wystawa "Ostrów do 39 roku" zostanie podzielona na dwie multimedialne części.

- Jedna część multimedialna nosi hasło "Ulicami dawnego Ostrowa" czyli to, co często eksponujemy - wybór dawnych fotografii i pocztówek Ostrowa Wielkopolskiego. Druga prezentować będzie najważniejsze wątki z dziejów miasta - dodaje W. Banach.


Jak podkreśla Witold Banach Muzeum przygotowuje także niespodziankę.

- Wystawa, którą w ubiegłym roku można było oglądać przed ratuszem „Wpisani w Ostrów”, pojawi się - dzięki możliwościom multimedialnym - w nowej odsłonie. Zrealizowaliśmy 18 videoklipów poświęconych każdej z tych postaci, poczynając od Jana Przebendowskiego a skończywszy na Krzysztofie Komedzie. To mini-filmy o wielkich postaciach związanych z Ostrowem - wyjaśnia W. Banach.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę