OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

750 tysięcy złotych na budowę nowego ronda w Ostrowie

Dawid Bilski | 03.01.2014
750 tysięcy złotych na budowę nowego ronda w Ostrowie
fot. Michał Moch

W budżecie Ostrowa Wielkopolskiego na rok 2014 zostało zapisanych kilka inwestycji, które mają poprawić bezpieczeństwo na drogach. Nasze miasto "wzbogaci się" między innymi o kolejne rondo.


Powstanie ono na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Śmigielskiego przy kościele św. Pawła Apostoła. Na ten cel przeznaczonych zostało 750 tysięcy złotych. Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg i ruszy jego budowa.


- To jest bardzo trudne skrzyżowanie dla mieszkańców. Z rondami – jak pokazują dotychczasowe prace budowlane - bywa kłopotliwie. Zdarza się, że mapy pokazują inny układ przebiegu instalacji i mediów niż jest to w rzeczywistości i wtedy prace znacznie się wydłużają. Mam nadzieję, że w przypadku tego skrzyżowania historia nam się nie powtórzy i uda się tę inwestycje szybko i sprawnie przeprowadzić - mówi Jarosław Urbaniak, włodarz Ostrowa.


Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Ostrowie powstały trzy ronda, które ułatwiają przejazd oraz poprawiają bezpieczeństwo. Powstało też kilka sygnalizacji świetlnych.


Jak informuje Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego czynione są starania, aby Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu wybudowała światła na ulicy Krotoszyńskiej i ulicy Bema. Ulica Krotoszyńska jest bowiem droga krajową nr 25 i nie podlega miastu, tylko GDDKiA i to ona podejmuje decyzje o przeprowadzeniu tej inwestycji.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę