OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Ukradł auto i wpadł na gorącym uczynku

Redakcja | 17.12.2013
Ukradł auto i wpadł na gorącym uczynku

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, po przejechaniu zaledwie kilkuset metrów. Za kradzież auta grozi mu do 5 lat więzienia.


Samochód, który był zaparkowany na podwórzu jednej z kamienic w Ostrowie Wielkopolskim, został skradziony w miniony piątek. Złodziej miał ułatwione zadanie, albowiem właściciel opla astry pozostawił w otwartym samochodzie kluczyki. Sprawca bez problemu wyjechał samochodem, ale na tym jego szczęście się skończyło.


Złodziej natknął się na patrol operacyjny ostrowskich kryminalnych. Policjanci widząc za kierownicą znanego im z wcześniejszych przestępstw mężczyznę, po przejechaniu przez niego zaledwie kilkuset metrów, zatrzymali go na jednej z ulic miasta. Zaskoczony niespodziewanym pojawieniem się policjantów, przestępca nie podjął próby ucieczki. Równie zaskoczona wizytą policjantów była właścicielka opla, która nie wiedziała, że jej pojazd został skradziony.


Zatrzymany mężczyzna to 18-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Był już wcześniej notowany m.in. za liczne kradzieże rowerów oraz krótkotrwałe użycie pojazdu. Policjantom wyjaśniał, że skradzionym oplem chciał pojeździć, a następnie rozebrać go na części i sprzedać w punkcie skupu złomu.


Wobec zatrzymanego 18-latka prokurator zastosował dozór policji. Za kradzież samochodu może mu grozić do 5 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę