OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Zlikwidowali plantację marihuany
fot. KPP Ostrów
Zlikwidowana plantacja marihuany

Zlikwidowali plantację marihuany

Redakcja | 09.12.2013

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich, znajdującą się w jednym z domów jednorodzinnych w okolicy Ostrowa Wielkopolskiego. Na gorącym uczynku zatrzymany został 29-letni ostrowianin, któremu za popełnione przestępstwa grozi nawet do 15 lat więzienia.


Ostrowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na początku października tego roku, wkroczyli do jednego z domów jednorodzinnych znajdującego się w okolicy Ostrowa Wielkopolskiego. Na piętrze budynku, policjanci ujawnili w pełni profesjonalną uprawę konopi indyjskich. 28 doniczek z krzewami konopi w różnych fazach wzrostu, znajdowało się w specjalnie przygotowanym termoizolacyjnym namiocie. Odpowiednio zorganizowany system wentylacji, przystosowana instalacja elektryczna do nagrzewania 600 watowymi lampami, miały zapewnić optymalne warunki rozwoju roślin. W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli w mieszkaniu niemal 1,5 kg zebranej marihuany w postaci suszu roślinnego.


Zatrzymany na gorącym uczynku 29-latek był już notowany w policyjnych kartotekach m.in. za włamanie i podrabianie dokumentów. Prokurator postawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty związane z uprawą  i wytwarzaniem znacznej ilości środków odurzających oraz udzielaniem narkotyków. Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował zatrzymanego ostrowianina na okres 3 miesięcy.


Śledczy ustalili ponadto, że organizator przestępczego procederu nie tylko uprawiał marihuanę, ale także udzielał ją kilku innym osobom. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali jedną z nich. 27-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego wpadł podczas kontroli drogowej. Policjanci znaleźli przy nim 2,5 grama marihuany. Wobec tego mężczyzny prokurator zastosował dozór policyjny. Prowadzone pod nadzorem ostrowskiej prokuratury śledztwo, pozwoliło na przedstawienie podejrzanemu dalszych zarzutów związanych  z udzieleniem przez niego sześciu osobom marihuany, przy czym w odniesieniu do jednej osoby zaznaczono, że udzielenie marihuany nastąpiło w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.


Śledztwo jest kontynuowane, a zatrzymanemu mężczyźnie za popełnione przestępstwa może grozić do 15 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę