OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Redakcja | 05.12.2013
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Regionalne Biuro Prognoz Meteorologicznych dla Wielkopolski wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem (2 poziom zagrożenia w 3-stopniowej skali). Od dzisiejszego popołudnia do jutrzejszego wieczora Orkan Ksawery przynosić nam będzie wichury i zawieje śnieżne. Porywy wiatru mogą przekraczać 100 km/h. Tak silny wiatr nosi miano wichury i może łamać gałęzie, zrywać linie energetyczne, przewracać tablice reklamowe, przenosić przedmioty i uszkadzać zabudowania.


Apogeum wichur przeciągnie się na cały jutrzejszy dzień, gdy wszyscy zmierzać będziemy do pracy i szkół i z powrotem do domów. Dbanie o własne bezpieczeństwo to podstawa. Przy silnych podmuchach możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne, poważnie ograniczające widzialność. Odsobotniego poranka wiatr stopniowo będzie słabł, do średniej prędkości 35 km/h, a w porywach do 90 km/h.


Polecamy odpowiednio zabezpieczyć się przed wiatrem. W szczególności zabezpieczyć drzwi i okna oraz uprzątnąć przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, a którego mogłyby zostać porwane przez silny podmuch wiatru i stanowić zagrożenie dla ludzi. Radzimy unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi, a także zadbać o swoje mienie (np. samochód) które może zostać uszkodzone przez wymienione wyżej elementy przestrzeni urbanistycznej.


Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę