OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Elektroniczne tablice informacyjne MZK S.A.

Elektroniczne tablice informacyjne MZK S.A.

Hubert Błaszczyk | 29.11.2013

Cztery elektroniczne tablice informacyjne z miejscem, godzinami przyjazdów i odjazdów autobusów MZK pojawią się na ulicy Raszkowskiej i Konopnickiej. To kolejny - po Ostrowskim Bilecie Elektronicznym i aplikacji na telefony "My bus online" - element informatyzacji komunikacji miejskiej.

 

Na elektronicznych tablicach informacyjnych pojawiać się będzie dokładna i uaktualniona informacja o tym, gdzie w danym momencie znajduje się dany autobus. Dzięki temu czekający na przystankach podróżni będą mogli zlokalizować autobus, którym podróżują.

 

Tablice będą zlokalizowane przy ulicy Raszkowskiej i Konopnickiej, po dwóch stronach drogi.

 

- To najbardziej uczęszczane przystanki i zarazem dwa główne węzły przesiadkowe w Ostrowie Wielkopolskim. Pokazywane miejsce i czas dojazdu autobusu będą w czasie rzeczywistym. Tablice będą wyposażone w kartę SIM, która te informacje zbiera. Następnie informacja ta będzie przesyłana do MZK, po czym ponownie na tablicę. Dzięki temu mamy pewność, że informacja będzie aktualna - mówi Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

 

 

Tablice będą dwustronne, ledowe, umieszczone na wysokości 2 m 17 cm.

 

- Tablice są wandaloodporne, wyposażone w szybę, której nie można zniszczyć. Każda z nich jest pięciowierszowa, umożliwia przekazanie informacji o dojeździe pięciu autobusów - dodaje J. Marczak.

 

Tablice są elementem działającego od 1 stycznia 2013 roku, wdrożonego przez spółkę MZK S.A. systemu. W jego skład wchodzą Ostrowski Bilet Elektroniczny oraz bezpłatna aplikacja na telefony z systemem android "My bus online", a od przyszłego roku tablice informacyjne.

 

- Aplikacja na telefon pokazuje pasażerowi stojącemu na lub w pobliżu przystanku za ile minut - realnie - przyjedzie dany autobus. System , co ważne, uwzględnia korki i roboty drogowe - mówi J. Marczak.

 

 

Docelowo tablic ma być 17. To jednak prognoza wieloletnia.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę