OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Sto lat Pani Wandy

Sto lat Pani Wandy

Hubert Błaszczyk | 29.11.2013

Setne urodziny obchodzi 28 listopada 2012 roku Pani Wanda Waiss z Ostrowa Wielkopolskiego. W przeddzień urodzin życzenia szczęścia i zdrowia złożyli Jubilatce: Prezydent Jarosław Urbaniak, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Ewa Mielczarek oraz Lech Górski Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej.

 

Pani Wanda urodziła się w Duisburgu, ale gdy miała 5 lat jej rodzina wróciła do Ostrowa Wielkopolskiego. Dwa lata później straciła matkę, a ojciec po raz drugi ożenił się.

 

Jubilatka wyszła za mąż w roku 1942, jednak nie miała własnych dzieci. Od 19 lat jest wdową. Gdy była młoda aktywnie uczestniczyła w życiu społecznym. Obecnie stara się dużo wypoczywać i regularnie, co tydzień spotyka się na pogawędkach w gronie rodzinny.

 

- Życzę Pani kolejnych lat w zdrowiu. Niech pogoda ducha i optymizm nigdy Pani nie opuszczają, a chwile spędzane w gronie rodziny i bliskich upłyną w harmonii, miłości i zrozumieniu – powiedział Prezydent Jarosław Urbaniak.

 

 

 

Prezydent Jarosław Urbaniak przekazał Pani Wandzie także list gratulacyjny od Premiera RP.

 

- Dane było Pani przeżyć cały wiek naszej polskiej historii , doświadczyć trudów i radości z nią związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Głęboko wierzę, że wielu ludzi czerpie z niej obficie, ponieważ Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem – napisał w liście skierowanym do Jubilatki Donald Tusk Premier RP.

 

Jak wyjaśnia Ewa Mielczarek, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich w tym roku 100 urodziny obchodziło 6 osób, w tym 2 mężczyzn i 4 kobiety.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę