OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Mikołajkowe uroczystości i spektakl dla najmłodszych

Mikołajkowe uroczystości i spektakl dla najmłodszych

Hubert Błaszczyk | 29.11.2013

"Dziewczynki z zapałkami są wśród nas" - to tytuł przedstawienia, które zostanie wystawione na deskach Ostrowskiego Centrum Kultury z okazji tegorocznych Mikołajek. - Aktorami są dzieci oraz nauczyciele ostrowskich szkół - mówi Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Miasta. Uroczystości mikołajkowe tradycyjnie rozpoczną się zapaleniem lampek na choince na ostrowskim rynku.

 

Mikołajkowe przedstawienie z udziałem aktorów z przedszkoli i ostrowskich szkół stało się już tradycją. Co roku 6 grudnia spektakl mają okazję oglądać najmłodsi mieszkańcy Ostrowa w OCK.

 

W tym roku spektakli będzie siedem. Pierwsze dwa 6 grudnia, kolejne dwa 9 grudnia i trzy przedstawienia 10 grudnia. Aktorami tegorocznego przedstawienia są dzieci oraz nauczyciele z SP Edukator, SP 5, SP 13, PP 7, PP 8, PP 14, G 3, G. J.P II.

 

- Przesłaniem przedstawienia jest chęć niesienia pomocy innym oraz zwrócenie uwagi na to, aby w święta nikt nie był samotny i głodny. To tzw. „Pedagogika Serca” - mówi Maria Pawlik dyrektor Przedszkola nr 8, autorka scenariusza.

  

Spektakl to nie jedyna atrakcja, jaką przygotowano dla najmłodszych z okazji tegorocznych Mikołajek. O godzinie 15.30 w ostrowskim ratuszu odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Następnie, o godzinie 16.30 zostaną zapalone lampki na 10 metrowej choince przed ratuszem.

 

- Liczymy na to, że i tym razem najmłodsi mieszkańcy Ostrowa i ich rodzice nie zawiodą i licznie zjawią się na ostrowskim rynku. Serdecznie zapraszamy na uroczystości mikołajkowe - mówi Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Miasta.

 

Osobami odpowiedzialnymi ze strony szkół za całość uroczystości mikołajkowych są: Maria Pawlik, Agnieszka Tuczyńska, Renata Jarosz, Barbara Jany.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę