OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Będą wzmocnienia w Ostrovii 1909?

Dawid Bilski | 25.11.2013
Będą wzmocnienia w Ostrovii 1909?
fot. Wojciech Tarchalski

Porażką 4:1 na wyjeździe z Bytovią Bytów zespół Ostrovii 1909 zakończył rundę jesienną w grupie B II ligi zachodniej. Beniaminek z Ostrowa pozostaje w grze o utrzymanie.


Przypomnijmy, że biało-czerwoni mają trudne zadanie bowiem po tym sezonie nastąpi reorganizacja II ligi i z każdej z grup spadnie po 10 drużyn. Ostrovia na półmetku rywalizacji z dorobkiem 24 punktów zajmuje 8. miejsce, dające utrzymanie. Zadowoleni z postawy piłkarzy są działacze klubu. - Pod względem sportowym jest to najlepszy rok dla Ostrovii 1909 od wielu lat. Mamy szanse utrzymania się w drugiej lidze. Wyniki zespołu seniorów były bardzo dobre. Pod koniec miesiąca okaże się, które będziemy zajmowali miejsce w tabeli w związku z problemami Polonii Bytom. Z punktu widzenia zarządu ta runda jest bardzo udana. Dobraliśmy odpowiednią grupę ludzi - mówi Mariusz Kwiecień, wiceprezes ostrowskiego klubu.


Już teraz wiadomo, że w trakcie zimowej przerwy w Ostrovii 1909 dojdzie do roszad kadrowych. Trener Marek Nowicki chce dokonać kilku wzmocnień, o ile pozwolą na to środki finansowe w klubie. Pozycje które nalezy wzmocnić to pomoc, skrzydło, oraz atak. - Na razie prowadzę rozmowy sam z kandydatami i w najbliższym czasie chcę tych zawodników przedstawić władzom klubu. Jeśli chcemy sie utrzymać to 3-4 transfery będą niezbędne - mówi szkoleniowiec ostrowskiego zespołu.


Ostrovia 1909 będzie trenowała jeszcze przez najbliższe 2 tygodnie. W przyszłym tygodniu planowany jest mecz kontrolny z udziałem testowanych graczy. Piłkarze do treningów wrócą w pierwszej połowie stycznia. Trener Nowicki planuje rozegranie 10-11 spotkań sparingowych. Niewykluczone, że rywalem Ostrovii 1909 będzie kilka ekip z I ligi. Runda wiosenna rozpocznie się w weekend 8/9 marca. Ostrowski zespół zmierzy się wówczas u siebie z Calisią Kalisz.

Kategoria: SportPiłka nożna
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę