OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Wyśpiewały sukces

Wyśpiewały sukces

Hubert Błaszczyk | 20.11.2013

XIII Szkolny Przegląd Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej odbył się 15 listopada 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Pniewach. Wśród uczestników nie zabrakło ostrowianek Mai Gawłowskiej i Anny Świątek z IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.

 

W konkursie uczestniczyło ponad 60 młodych wykonawców z różnych stron Polski. Wśród młodych artystów nie zabrakło także dwóch ostrowianek, na co dzień uczących się w IV Liceum Ogólnokształcącym MaiGawłowskiej i Anny Świątek.

 

Jak mówi nauczyciel IV LO Bogna Skrzypczak-Walkowiak Maja zaśpiewała piosenkę do słów Agnieszki Osieckiej, z muzyką Seweryna Krajewskiego “Kiedy mnie już nie będzie” zdobywając tym samym II miejsce w konkursie. Z kolei Ania piosenkę z repertuaru Czesława Niemena “Jednego serca” (Adam Asnyk), za którą dostała Nagrodę im. Jana Kaczmarka - Absolwentów LO w Pniewach.

 

Zmagania młodych artystów oceniali: prof. dr hab. Wiesław Ratajczak (wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM), Paweł Kajzderski (solista opery bytomskiej), Rafał Korpik (solista Teatru Wielkiego w Poznaniu) i Patryk Gnybek (aktor warszawskiego teatru “Druga Strefa”).

 

Imprezę uświetnił swoim występem zespół Good Staff, a po nim odbył się koncert finałowy młodych artystów nagrodzonych w konkursie.

 

Uczennice do Przeglądu przygotowywały: Bogna Skrzypczak-Walkowiak, Agnieszka Dukowicz – Kujawa (czuwające nad interpretacją tekstów poetyckich polonistki z IV LO) oraz Ewa Borowicz - Kasznicka (instruktor MDK, przygotowanie wokalne Mai Gawłowskiej).

 

Por. też http://lira.pniewy.net/, http://naszepniewy.com.pl/index/wiadomosc/-poezja-jest-jak-wiklinowy-koszyk...--czyli-lira. Filmy z występów młodych artystek można obejrzeć na stronie www.czwarteliceum.pl oraz na facebooku szkoły.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę