OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Spółdzielni Oświatowej

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Spółdzielni Oświatowej

Hubert Błaszczyk | 20.11.2013

 

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Spółdzielni Oświatowej - to ostatni, zakończony etap projektu, na które miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 


Na zadanie pod nazwą „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej miasta Ostrowa Wielkopolskiego (budynki Szkoły Podstawowej Nr 5 i Zespołu Szkół Spółdzielni Oświatowej wraz z salami gimnastycznymi oraz wymiana systemu grzewczego i ciepłej wody w Szkole Podstawowej Nr 11)” miasto otrzymało dotację w kwocie ponad 450 tysięcy złotych. To 30 % kosztów całej inwestycji.

 

- Dotacja przyznana została w ramach programu priorytetowego nr 5.3. pn. "System Zielonych Inwestycji", część 1 zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej - mówi Karolina Pilarczyk - Dworaczyńska, kierownik Biura Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.


W ramach projektu roboty termomodernizacyjne wykonano przy trzech placówkach oświatowych: Szkole Podstawowej Nr 5 przy ulicy Grabowskiej (budynek szkoły i hali sportowej), Szkole Podstawowej Nr 11 przy ulicy Batorego oraz Zespole Szkół Spółdzielni Oświatowej przy ulicy Waryńskiego.

 

- Termomodernizacja ostrowskich placówek oświatowych to jedno z priorytetowych zadań inwestycyjnych realizowanych przez samorząd Ostrowa Wielkopolskiego. Prace obejmują najczęściej zmiany zarówno w systemach ogrzewania i wentylacji, jak i strukturze budynku oraz instalacjach doprowadzających ciepłą wodę. Zadanie to pozwala stosunkowo obniżyć koszty za ciepło i za wodę - mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 


Zespół Szkół Spółdzielni Oświatowej to ostatni etap projektu. W budynku szkoły i sali gimnastycznej ocieplono ściany, zmodernizowano instalację grzewczą. Prace objęły także wymianę okien i drzwi. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 717 tysięcy złotych.


 

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę