OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Wygrane derby Ostrovii 1909

Dawid Bilski | 17.11.2013

Po drugie wyjazdowe zwycięstwo w rundzie jesiennej sięgnęli w niedzielę piłkarze Ostrovii 1909. Biało-czerwoni komplet punktów wywieźli z Jarocina.

Jarota do spotkania przystępowała w roli outsidera tabeli grupy B II ligi. Ostrowski zespół w ekipie rywala obawiał się swojego byłego gracza, Marcina Wojciechowskiego. Doświadczony środkowy pomocnik na murawie długo nie zabawił. Już w 9 minucie został wyrzucony z gry przez arbitra. Jego faul na Damianie Michalskim zakwalifikował na czerwoną kartkę.

Dyskusyjna w opinii gospodarzy była również sytuacja w 33 minucie, kiedy sędzia wskazał na jedenasty metr w polu karnym Jaroty. Sędzia podyktował rzut karny za faul bramkarza Jaroty na Bartoszu Szepecie. Skutecznym egzekutorem "11" był Maciej Kowalski-Haberek.

Niedzielne spotkanie jak to w derbach często bywa nie było zbyt porywającym widowiskiem. To był typowy pojedynek walki. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale ich próby były bardzo nieskuteczne. Po drugiej stronie boiska wynik na 2:0 dla Ostrovii 1909 w 70 minucie podwyższył 2:0. Rezultat nie uległ już zmianie.

Ostrowski zespół pozostaje od siedmiu kolejek niepokonanym. Kolejne punkty na jego koncie sprawiają, że jest nadal blisko przedostania się do czołowej ósemki tabeli, która będzie miała zagwarantowane utrzymanie w II lidze.

Jarota Jarocin - Ostrovia 1909 Ostrów 0:2 (0:1)
Bramki:

0:1 Maciej Kowalski-Haberek (33')
0:2 Krzysztof Gościniak (70')

Ostrovia 1909:
Pawłowski - Krawczyk, Czech, D.Reyer, Błaszczyk, Molka, Kowalski-Haberek, Szepeta (84' Wrzesiński), Szymanowski (90' Izydorski), Gościniak, Michalski (74' Skrobacz).

Kategoria: W obiektywieFoto

Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)