OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Konferencja w ostrowskim szpitalu

Konferencja w ostrowskim szpitalu

Hubert Błaszczyk | 17.11.2013

 Punktualnie o godzinie 10.00 odbyła się konferencja prasowa w ostrowskim szpitalu. - W szpitalu nadal przebywa sześcioro pacjentów. Pięć osób dorosłych przebywa na Oddziale Chirurgii Ogólnej oraz jedno dwuletnie dziecko z oparzeniami na Pododdziale Leczenia Oparzeń u Dzieci – mówi dyrektor szpitala D. Bierła.

 

Stan sześciorga osób przebywających w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim jest stabilny. Przebywa tam większość ofiar czwartkowej eksplozji gazu w Jankowie Przygodzkim. Wskutek wybuchu gazu dwie osoby zginęły, a 13 zostało rannych. Ogień zajął dziesięć domów i dwa budynki gospodarcze.


- Na oddziale przebywa poszkodowana dwuletnia dziewczynka, która doznała obrażeń we wczorajszej katastrofie stan dziecka jest stabilny. Jednak powierzchnia oparzeniowa u pacjenta wynosi do 20 procent. Dlatego też stan, można określać, jako średniociężki. W chwili obecnej dziewczynka jest utrzymywana w śpiączce farmakologicznej. Jej stan jest stabilny na tym etapie. Nie jestem w stanie powiedzieć o kolejach dalszego leczenia u pacjenta. Jednak najprawdopodobniej u pacjentki będzie potrzeba wykonania procedur chirurgicznych między innymi transplantacji skóry, na co jesteśmy przygotowani – wyjaśnia ordynator Pododdzialu Leczenia Oparzeń Witold Miaśkiewicz.

 

Oddziale Chirurgii Ogólnej przebywa pięć osób stan ich można określić, jako dobry oprócz jednej osoby.

 

- Stan pięciu osób można określić, jako dobry oprócz jednego mężczyzny, który przy ocenie na bloku operacyjnym i wykonanym zabiegu w znieczuleniu ogólnym oceaniami na stopień oparzenia głębokiego w granicach od 20 -25 procent. Rozważamy możliwość przekazania tego chorego do szpitala wysokospecjalistycznego. Niemniej jednak radzimy sobie także z oparzeniami wykonujemy również przeszczepy. Jeżeli będzie taka konieczność to możemy je zastosować. Aktualnie dla chorego nie ma zagrożenia życia. Pozostali chorzy są w sanie ogólnym dobrym. Wymagają jednak opieki psychologicznej – mówi ordynator dr n. med. Wojciech Malkowski.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę