OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Wojewoda w nKlubie

Wojewoda w nKlubie

Hubert Błaszczyk | 17.11.2013

 - Nowoczesny, przestronny i funkcjonalny - to najczęściej pojawiające się opinie o zmodernizowanym byłym Klubie Nauczyciela. Swój były obiekt zwiedzał ostatnio także Wojewoda Wielkopolski i nie krył podziwu dla metamorfozy, jaką w krótkim czasie przeszedł ten budynek.

 

Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek przebywał w Ostrowie w dniu 13 listopada 2013 r. w związku z debatą społeczną poświęconą bezpieczeństwu publicznemu. Mimo napiętego programu znalazł czas, by odwiedzić i zwiedzić pomieszczenia obecnego nKlubu, w przeszłości Klubu Nauczyciela.

 

Do 2011 Klub Nauczyciela był częścią majątku podlegającym właśnie Wojewodzie Wielkopolskiemu. Kiedy okazało się, że obiekt został wystawiony na sprzedaż władze Powiatu Ostrowskiego zainteresowały się jego kupnem, by utrzymać funkcję kulturalno-edukacyjną placówki dla całego środowiska.

 

Wyceniony na 1,2 mln złotych obiekt ostatecznie kupiono za nieco ponad 200 tys. złotych.

 

- Dziś mogę Panu pokazać w pełnej krasie zmodernizowany nKlub i w imieniu własnym, ale także od całego środowiska oświatowego Powiatu Ostrowskiego powiedzieć dziękuję. Gdyby nie Pana życzliwość i 75-procentowy upust od wyceny nie moglibyśmy kupić Klubu Nauczyciela i nie stać nas byłoby na stworzenie tego nowoczesnego miejsca - powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

 

W podziękowaniu za wsparcie Piotr Florek otrzymał od władz Powiatu Ostrowskiego reprodukcje witraży przedstawiających alegorie nauki, techniki i sztuki z ostrowskiej Alma Mater Ostroviensis, jednej z najstarszych szkół w Wielkopolsce.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę