OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Delphi Park Technologiczny w budowie

Delphi Park Technologiczny w budowie

Hubert Błaszczyk | 13.11.2013

Budowa obiektów w ramach Parku Technologicznego Delphi w Ostrowie Wielkopolskim wchodzi w kolejną fazę. Prace budowlane idą w niezwykle systematycznym, ale widocznym rytmie. Od ulicy Spichrzowej powstaje budynek socjalno-biurowy i dalej hala parku o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych. Na zbudowanie obiektu firma ma 22 tygodnie.

 

W ramach projektu w ostrowie Wielkopolskim powstaje nowoczesny, wolnostojący budynek hali o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych, połączony z nim budynek socjalno - biurowy wraz infrastrukturą towarzyszącą. W skład zabudowy, na której funkcjonować będzie Park Technologiczny Delphi wejdą: laboratorium badawcze i pomiarowe, prototypownia i narzędziownia.

 

Swój wkład w przygotowanie tej inwestycji ma samorząd Ostrowa Wielkopolskiego.

 

- Wniosek o środki z programu WRPO był przygotowywany z pomocą Biura Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Udało się pozyskać 40% kosztów kwalifikowanych projektu, czyli ponad 9 mln złotych. Resztę wykłada amerykański koncern z oddziałem w Ostrowie – podkreśla Prezydent Jarosław Urbaniak.

 

- Chcemy być źródłem rozwoju innowacyjnych technologii, ale także wartościowym partnerem dla lokalnych jednostek biznesu, społeczności - stawiając na owocną współpracę i rozwój firm branżowych z regionu Wielkopolski. Hala parku, która właśnie powstaje, będzie miejscem rozwoju innowacyjnych technologii oraz produktów w zakresie wymienników ciepła– mówił podczas symbolicznego wbicia łopaty pod budowę Zdzisław Kujawa, prezes zarządu Delphi Polska Park Technologiczny w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

 

Znaczenie powstającego Parku Technologicznego w Ostrowie Wielkopolskim docenił także marszałek wielkopolski, Marek Woźniak.

 

- W Ostrowie Wielkopolskim mamy namacalny dowód, że działania w ramach innowacji, najnowocześniejszych światowych technologii ma miejsce i jest faktem. To nie są technologie importowane, to technologie tu wypracowane, opracowane przez tutejszych inżynierów, według najlepszych wzorców i - co najważniejsze - znajdują klientów na całym świecie – mówił podczas briefingu Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

Budowa obiektów powinna zakończyć się wiosną 2014 roku.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę