OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Wszyscy Śpiewamy na Rockowo 2012 w OCK-u!
fot. Weronika Zielińska
Wszyscy Śpiewamy na Rockowo

Wszyscy Śpiewamy na Rockowo 2012 w OCK-u!

Weronika Zielińska | 15.04.2012

13 kwietnia (piątek) w Ostrowie rozpoczął się XXV Międzynarodowy Przegląd Wszyscy Śpiewamy na Rockowo, jedna z najstarszych imprez tego typu w Polsce, której celem jest prezentacja młodych zespołów rockowych.

W piątek wystąpiły gościnnie dwa zespoły – ostrowski „Shoes on the radio” oraz głogowsko-nowosolski „Fucktory”.
Pierwszy w zeszłym roku zajął na przeglądzie III miejsce i to jego występ otworzył tegoroczną edycję. Jego wokalistką jest wielokrotnie nagradzana, m.in. na Przeglądzie Młodych Talentów w Jabłonce, Paula Pływaczyk. Wraz z nią zespół tworzą: Marcin Kempiński, Piotr Walerowski i Michał Szpajda.


W sobotę zaprezentowało się 13 zespołów, które przeszły już pierwszy etap, czyli kwalifikacje nadesłanych przez zespoły materiałów. Drugim etapem było przesłuchanie na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury, przed jury, w składzie: Lech Bekulard – menager oraz dyrektor artystyczny Summer Rock Sława, Roman Lachowicz – gitarzysta formacji Big Cyc, Jarosław Wardawy – redaktor naczelny Gazety Ostrowskiej, Paweł Świtoń – przedstawiciel z zespołu Splot oraz Andrzej Dąbrowski – dziennikarz, a także publicznością. Kapele śpiewały w dwóch turach przesłuchań, na które zostały podzielone w drodze losowania.

Mimo śpiewania w jednym gatunku, jakim jest rock, były bardzo różne. Spotkały się tu m.in. poetycki De Indigo, bluesowy „L’Orange Electrique” czy hard rockowy Urwis. Każda z formacji miała określony czas na występ na scenie.


W czasie, gdy czekali na swoją kolej mogli skorzystać z warsztatów perkusyjnych prowadzonych przez Beatę Polak, która współpracowała z takimi formacjami jak 2 Tm 2,3 , Armią czy zespół, w którym gra obecnie, czyli Mister Zoob.


Po zakończeniu drugiej tury przesłuchań odbył się koncert zeszłorocznego laureata, czyli Splotu.


Po nim jury ogłosiło swój wybór. Laureatem tegorocznej edycji Przeglądu został wrocławski zespół "Trzynasta w Samo Poludnie"! Tworzą go Michał „Pan” Pocheć, Amadeusz „Yummie” Kuźniarski, Piotr „Młody” Pocheć, Damian Krzysztoń oraz Kacper Dziuba. Jak sami o sobie mówią : „ładują swoją muzyką prosto między oczy”, a ich celem jest „zdobyć cały muzyczny świat”. Barwni, z ogromną energią rock’n’rolla przy dźwiękach harmonijki wystąpili jako ostatni zespół. W niedzielę będą mieli swój koncert, zaraz po gościnnym występie ostrowskiego Titanium.


Po ogłoszeniu wyników wystąpił zespół Łąki Łan, grający funk z muzyką klubową, a po nim odbył się jam session. Na koniec XXV Międzynarodowego Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo, w niedzielę, wystąpi kultowy TSA!

Kategoria: W obiektywieFoto
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę