OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Remont w schronisku dla zwierząt

Remont w schronisku dla zwierząt

Hubert Błaszczyk | 01.11.2013

Rusza generalny remont Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim koło Ostrowa Wielkopolskiego. W tym roku zostanie wykonana kanalizacja deszczowa i ogrodzenie. W przyszłym zmodernizowane zostaną kojce i teren całego schroniska.

 

Na prowadzenie i utrzymanie Międzygminnego schroniska dla Bezdomnych zwierząt składają się budżety o gmin z terenu powiatu ostrowskiego, które współfinansują prowadzenie schroniska. Samorządy przed dziewięcioma laty podpisały stosowne porozumienie, ponieważ prowadzenie tego typu schronisk jest zadaniem własnym każdej gminy. Schronisko w Wysocku Wielkim tuz za granicami miasta Ostrowa Wielkopolskiego działa od 2006 roku. Od tego czasu nie przeprowadzano w nim generalnych remontów. Pierwsze prace ruszą w najbliższych tygodniach. Całość modernizacji zakończy się w przyszłym roku.

 

- Przedstawiliśmy samorządom cztery warianty modernizacji schroniska. Tylko dwie gminy uznały, że modernizacja schroniska powinna być realizowana kompleksowo w jednym roku, pozostałe samorządy przychyliły się do wersji, by tę modernizacje rozłożyć na dwa lata i tak też się stanie. W ciągu najbliższych dwóch lat będzie prowadzić prace modernizacyjne w Międzygminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Całe przedsięwzięcie pochłonie około 280 tysięcy złotych - mówi Stanisław Krakowski Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

Jeszcze w 2013 roku wykonane zostanie nowe ogrodzenie i położona kanalizacja deszczowa. W roku 2014 – kanalizacja sanitarna i zmodernizowane będą kojce dla zwierząt.

 

Schronisko w Wysocku Wielkim zostało oddane do użytku w 2006 roku. W kwietniu 2004 r. zostało podpisane porozumienie międzygminne pomiędzy Gminą Przygodzice, Gminą Sośnie, Gminą Ostrów Wielkopolski, Gminą Miasto Ostrów Wielkopolski, Gminą i Miastem Odolanów, Gminą Sieroszewice, Gminą i Miastem Raszków oraz Gminą i Miastem Nowe Skalmierzyce w sprawie w sprawie powierzenia Gminie Miasto Ostrów Wielkopolski zadania i określenia uprawnień i obowiązków przy realizacji wspólnego przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt”.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę