OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Przestępca ujęty przez mieszkańców Skalmierzyc

Przestępca ujęty przez mieszkańców Skalmierzyc

Hubert Błaszczyk | 24.10.2013

Szybka reakcja mieszkańców Skalmierzyc, pozwoliła na ujęcie sprawcy rozboju, do którego doszło w minioną niedzielę pod jednym z miejscowych sklepów. Sprawca trafił w ręce wezwanych na miejsce policjantów, a następnie do policyjnego aresztu, gdzie musiał najpierw wytrzeźwieć. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

 

52-letni mieszkaniec Nowych Skalmierzyc pod jednym z miejscowych sklepów, został zaczepiony przez nietrzeźwego mężczyznę, który chciał od niego pieniądze na piwo. Spotkał się jednak z odmową co najwyraźniej nie spodobało mu się, dlatego też postanowił użyć siłowych argumentów. Napastnik najpierw bił pięściami po twarzy, a następnie przewrócił swoją ofiarę na ziemię kopiąc po całym ciele. Mężczyźnie doprowadzonemu do stanu bezbronności, przestępca skradł zegarek oraz rower.

 

Kiedy pobity 52-latek pojawił się u swojej rodziny, natychmiast wezwano policję, a jego bliscy udali się pod sklep, gdzie doszło do tego zdarzenia. Na miejscu ujęli mężczyznę posiadającego przy sobie utracony przez pokrzywdzonego rower, a następnie przekazali go policjantom.

 

Zatrzymanym okazał się 25-letni mieszkaniec sąsiedniej miejscowości, przy którym znaleziono także zegarek należący do pobitego mężczyzny. Sprawca rozboju trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Przestępstwo, którego się dopuścił, jest zagrożone karą do 12 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę