OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Uczniowie ze szkoły w Daniszynie spotkali się z policjantami

Uczniowie ze szkoły w Daniszynie spotkali się z policjantami

Hubert Błaszczyk | 24.10.2013

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim gościli w Szkole Podstawowej w Daniszynie. Spotkanie zorganizowano w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły" oraz „Stop uzależnieniom".

 

Prelekcję z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadził Zastępca Naczelnika WRD asp. Henryk Kucharski. Uczniowie klas 1 - 3 dowiedzieli się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność stosowania fotelików i siedzisk dla dzieci oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa. Omówione zostały również zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę.

 

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały od policjantów przekazane, w ramach prowadzonej współpracy na rzecz bezpieczeństwa, przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu opaski odblaskowe.

 

Z kolei uczniowie z klas 4 - 6 uczestniczyli w prelekcji przeprowadzonej przez st.asp. Artura Kurczabę, której tematem było uzależnienie od środków odurzających i odpowiedzialność karna nieletnich. Uczniowie mieli szereg pytań związanych z zachowaniem się wobec osób dorosłych i starszych kolegów oraz zagrożeń związanych z narkotykami i dopalaczami.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę