OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Powiatowy album nagrodzony

Powiatowy album nagrodzony

Hubert Błaszczyk | 24.10.2013

Jurorzy XXII Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej wyróżnili II nagrodą w kategorii Albumy Krajoznawcze publikację „Powiat Ostrowski w dawnej ikonografii”. Nagrodę odebrali autor książki Witold Banch i Wicestarosta Ostrowski Tomasz Ławniczak. Uroczystość odbyła się w dniu 18 października 2013 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich Tour Salon 2013 w Poznaniu.

 

Przypomnijmy, że album został wydany przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Powiat Ostrowski z okazji i w ramach obchodzonego w 2012 roku Jubileuszu 125 – lecia powstania pierwszego Powiatu Ostrowskiego.


- Cele publikacji i albumu zostały, w ocenie władz powiatu, osiągnięte. Znamienne jest to, że podczas prezentacji wydawnictw nagrodzonych jeden z jurorów wskazał na wyjątkowość ostrowskiego albumu – przedstawienie w nim, poprzez dawną archiwalną ikonografię, świata nieistniejącego, świata, który już odszedł. Album ten jest, więc nie tylko promocją Powiatu Ostrowskiego na tle krajowym, ale też poprzez popularyzację wiedzy o naszym regionie, elementem kształtującym ostrowską lokalną tożsamość – mówi wicestarosta Tomasz Ławniczak.


Książka ta, to niezwykła podróż w czasie przez utracone pejzaże 39 miejscowości Powiatu Ostrowskiego. Publikacja obejmuje ponad 350 ilustracji: dawne pocztówki, unikatowe fotografie, dokumenty, dyplomy, grafiki, obrazy, stare mapy, przedmioty. Powiatowy album to ekskluzywne wydawnictwo o objętości ponad 150 kolorowych stron w twardej oprawie. Autorem koncepcji albumu i tekstów jest Witold Banach, dyrektor Muzeum Miasta, natomiast oprawa graficzna jest dziełem Piotra Łopatki. W sumie sprzedano ponad 290. subskrypcji publikacji.


Album wydany został 20 grudnia 2012 roku. Publikacje można kupić w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę