OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Uczennica III LO będzie reprezentowała Wielkopolskę

Uczennica III LO będzie reprezentowała Wielkopolskę

Hubert Błaszczyk | 24.10.2013

Już piąty rok z rzędu kolejna uczennica z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, pod opiekuńczymi skrzydłami Marii Świtały-Jarneckiej, zdobyła I miejsce w finale wojewódzkim Konkursu Krasomówczego. Izabela Sobczak z klasy 3e będzie reprezentowała Wielkopolskę na etapie centralnym w Golubiu-Dobrzyniu, gdzie zmierzy się z uczestnikami z całej Polski.

 

Eliminacje powiatowe odbyły się 10 października 2013 roku w III LO przy współpracy z PTTK. Wzięli w nich udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Komisja Konkursowa postanowiła dać szansę wszystkim uczestnikom w następnym etapie, który odbył się 19 października w Poznaniu. Iza zaprezentowała dwie prace, pierwszą pod tytułem: „Tajemnica Sfinksa”, drugą: „Radość poznawania”.


Warto wspomnieć, iż w tamtym roku podobny kredyt zaufania otrzymała Monika Kaźmierczak, którą w finale ogólnopolskim nagrodzono wyróżnieniem. Wcześniej Ania Sito zajęła trzecie miejsce w Polsce, a Tomasz Zawisza wyróżnienie. Wszystkie dziewczyny przygotowywała Maria Świtała-Jarnecka. Parafrazując słowa Haliny Poświatowskiej, drzazga wyobraźni zapala się od słowa. Miejmy nadzieję, ze i w tym roku III LO poruszy wyobraźnię widowni, a przede wszystkim jury, na etapie finałowym.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę