OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Ostrowski program mieszkaniowy - mieszkania dla młodych

Ostrowski program mieszkaniowy - mieszkania dla młodych

Hubert Błaszczyk | 22.10.2013

Samorząd Ostrowa Wielkopolskiego kontynuuje „ostrowski program mieszkaniowy” – ma być kierowany przede wszystkim dla absolwentów i młodych rodzin. Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozpoczął już budowę 16-mieszkniowego bloku przy ul. Klasztornej. Nabór wniosków od zainteresowanych osób i rodzin powinien nastąpić na początku grudnia 2013r. Mieszkania będą gotowe najpóźniej we wrześniu przyszłego roku.

 

Blok w ramach ostrowskiego programu mieszkaniowego powstaje przy ul. Klasztornej w Ostrowie Wielkopolskim. Plac budowy został już przekazany firmie wyłonionej w drodze przetargu.

 

- Zakończenie budowy zaplanowaliśmy na koniec sierpnia 2014 roku, potem formalne odbiory i będziemy mogli wręczyć klucze do mieszkań zainteresowanym, którzy spełnią kryteria programu – podkreśla Piotr Trybek, prezes MZGM.


Program adresowany jest głównie do osób młodych, które mają regularne dochody, ale – często ze względu na rodzaj umowy - nie mogą zaciągnąć kredytu w banku. W tym programie swoistym bankiem dla najemców jest spółka komunalna MZGM.


- Coraz częściej spotykamy się z sytuacją, że ostrowianie po studiach znajdują pracę w Ostrowie Wielkopolskim np. w Delphi, myślą o powrocie, ale nie chcą mieszkać z rodzicami. Są też przypadki, że to w Ostrowie Wielkopolskim znajdują pracę młode osoby z Poznania lub Wrocławia. I przede wszystkim dla takich osób chciałbym kierować ten program – dla osób młodych, pracujących, które chcą wrócić do Ostrowa Wielkopolskiego – podkreśla Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

W nowym bloku powstanie 16 mieszkań o różnej wielkości – od 36 do 56 metrów kwadratowych. Najwięcej jest mieszkań o średniej wielkości 47 metrów kwadratowych. Ostrowski Program Mieszkaniowy dedykowany jest dla osób, które w momencie przystąpienia do programu posiadać będą status mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. Uczestnictwo w OPM następować będzie w sytuacji zawarcia jednej z następujących umów: rezerwacyjnej lub najmu i przedwstępnej umowy sprzedaży lokalu. Maksymalny wiek uczestnika programu mieszkaniowego nie może przekraczać 40 lat.


- Osoby, które chcą skorzystać z ostrowskiego programu mieszkaniowego, z chwilą przystąpienia do niego, nie mogą posiadać prawa własności lub współwłasności do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (w całości lub w części), ani spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkaniowego – dodaje P.Trybek.

 

Wnioski interesownych uczestnictwem w programie spółka MZGM zamierza przyjmować prawdopodobnie od początku grudnia br. Pierwszy blok dla systematycznych powstał w Ostrowie Wielkopolskim pięć lat temu przy ul. Klasztornej, kolejny przy ul. Siewnej. W sumie do tej pory z programu skorzystały 53 rodziny.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę