OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Polsko - hiszpańska wymiana

Polsko - hiszpańska wymiana

Hubert Błaszczyk | 17.10.2013

Już po raz trzeci osiemnastu uczniów klas drugich ostrowskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta wzięło udział w wymianie polsko-hiszpańskiej w miejscowości Reus koło Barcelony.

 

Polscy uczniowie gościli u swoich hiszpańskich partnerów ze szkoły Institut Baix Camp w miejscowości Reus w dniach 3-10 października 2013 r. Program wymiany obejmował wycieczki do miejscowości nadmorskich, takich jak Cambrils, gdzie uczniowie podziwiali uroki hiszpańskich plaż i Morza Śródziemnego oraz Tarragony, gdzie polska młodzież spacerowała po ruinach z czasów rzymskich i wspaniałym amfiteatrze. Uczniowie odwiedzili też Barcelonę. Mieli okazję zobaczyć najsłynniejsze zabytki, takie jak: La Sagrada Familia, Park Guell, Casa Mila, Casa Battlo i spacerowali jedną z najbardziej rozpoznawalnych ulic – La Rambla.


Podczas pobuty w Reus ostrowska młodzież wzięła udział w spotkaniu z władzami miasta Reus oraz zwiedziła interaktywne muzeum Gaudiego. W ostatni wieczór wszyscy uczestnicy wymiany, rodzice, opiekunowie i koordynatorzy wymiany wzięli udział w pożegnalnej kolacji. Podczas tego wyjazdu uczniowie poznali wielu nowych ludzi i zawarli międzynarodowe przyjaźnie. Dlatego z niecierpliwością czekają na przyjazd katalońskich partnerów do Ostrowa w kwietniu 2014 roku. Podczas pobytu w Hiszpanii uczniom towarzyszyły nauczycielki: Kamila Bodył i Katarzyna Skoczyńska

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę