OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
4 tysiące na sprzęt sportowy

4 tysiące na sprzęt sportowy

Hubert Błaszczyk | 17.10.2013

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski zajęła V miejsce w grupie miast od 40 do 100 tys. mieszkańców podczas V Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Nagrodą oprócz dyplomu było 4 tysiące złotych z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego.

 

Ponad 8800 osób wzięło udział w ciągu 7 dni w 74 imprezach sportowych i rekreacyjnych zorganizowanych w Ostrowie Wielkopolskim w ramach V Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, będącego jednocześnie XIX Sportowym Turniejem Miast i Gmin 2013. Koordynatorem akcji w Ostrowie był Referat Sportu tutejszego Urzędu Miejskiego.


Dzięki tak dobremu wynikowi Gmina Miasta Ostrów Wielkopolski znalazła się na wysokim V miejscu w gronie miast od 40 do 100 tysięcy mieszkańców.

 

W ramach otrzymanej nagrody w wysokości 4 tysięcy złotych został zakupiony sprzęt sportowy dla Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia 1909 Ostrów i Ludowego Klubu Sportowego Centra. Oba piłkarskie kluby z naszego miasta wywalczyły w tym roku awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Centra wygrała IV ligę i awansowała do III, a z kolei Ostrovia 1909 Ostrów została mistrzem III ligi i gra teraz w rozgrywkach centralnych II ligi.

 

Organizatorem Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich była Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki przy czynnym udziale członków Federacji. Koordynację Turnieju i jego ocenę na szczeblu krajowym prowadziła Centralna Komisja Turniejowa.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę