OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Jesienne porządki

Jesienne porządki

Hubert Błaszczyk | 17.10.2013

Jesienne sprzątanie chodników przy posesjach to przede wszystkim kwestia odpowiedzialności prawnej właścicieli, a nie tylko estetyki. Przechodzień, który poślizgnie się – na przykład na nieuprzątniętych liściach – i dozna jakiegoś urazu, może później żądać odszkodowania, zwrotu kosztów leczenia, a nawet wypłacania renty.

 

Jak pozbyć się liści, które opadły z drzew? To proste. Wystarczy je zgrabić i zebrać na kompostownik lub wyrzucić do kosza na odpady komunalne lub dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na ul. Staroprzygodzkiej 121 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 i w soboty od 8:00 do 12:00.


A co w sytuacji, gdy liście leżą na chodniku? Właściciel jest obowiązany zapewnić systematyczne sprzątanie chodników położonych wzdłuż nieruchomości oraz terenu na częściach nieruchomości służących do użytku publicznego – między innymi poprzez oczyszczanie z opadłych liści i innych zanieczyszczeń.

 

Wówczas należy zgrabić i spryzmować liście na skraju chodnika od strony jezdni w sposób niezagrażający bezpieczeństwu przechodniów i pojazdów oraz nieutrudniający ruchu z zachowaniem możliwości odpływu wody do kanalizacji, co znacznie ułatwi ich odbiór przez służby miejskie.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę