OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
60 -lecie III Liceum Ogólnokształcącego

60 -lecie III Liceum Ogólnokształcącego

Hubert Błaszczyk | 17.10.2013

W dniu 14 października 2014r. przy okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej Dyrektor III LO Maria Tomalak, w obecności władz miejskich i powiatowych, przedstawicieli Stowarzyszenia Absolwentów III Liceum Ogólnokształcącego, całej społeczności szkolnej oraz przedstawicieli ostrowskich mediów dokonała uroczystego otwarcia obchodów Roku Jubileuszowego w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim.

 

60-lecie istnienia szkoły połączone z IV Zjazdem Absolwentów odbędzie się w dniach 12-13 września 2014r. W szkole już rozpoczęły się intensywne prace przygotowujące ten piękny i szczególny Jubileusz.


Mottem przewodnim wszystkich wydarzeń, które wiązać się będą z obchodami są słowa Alberta Einsteina: "Ucz się z przeszłości, żyj teraźniejszością, patrz w przyszłość."


Dyrektor szkoły kierując słowa serdecznych zaproszeń, podała do publicznej wiadomości harmonogram imprez towarzyszących. W roku jubileuszowym między innymi zorganizowana będzie: wystawa okolicznościowa 60-lat minęło...; Zaduszki, podczas których wspomnieni zostaną nieżyjący już dyrektorzy i nauczyciele związani z III LO; odbędzie się seria spotkań uczniów z absolwentami szkoły w ramach cyklu:Łańcuch pokoleń trwa..., przeprowadzone zostaną konkursy: dziennikarski, fotograficzny, na prezentację multimedialną Nasza szkoła wczoraj i dziś; zorganizowany zostanie Koncert Talentów; odbędzie się X Bal Absolwentów i Przyjaciół III LO; X Pożegnanie Lata na basenie Wodny Raj; Turniej Kocham Cię Trzecie Liceum oraz Trzecie Igrzyska Śmiechu.

 

- To tylko niektóre wydarzenia. Zapowiada się rok pełen wrażeń, który zakończy się dwoma dniami jubileuszowymi podczas, których gościć będziemy wiele zacnych osób. Zakładamy, że podobnie, jak na poprzednich trzech zjazdach, również i tym razem setki Absolwentów zdecyduje się na odwiedzenie swojej szkoły, aby spotkać się z byłymi koleżankami i kolegami. Już dziś do szkoły wpłynęło pierwsze zgłoszenie! Wszystkich zainteresowanych Jubileuszem i Zjazdem Absolwentów zapraszam na naszą stronę internetową www.3liceum.pl - dodaje Dyrektor Szkoły Maria Tomalak.

 

Życzenia z okazji jubileuszu szkoły dyrekcji, nauczycielom oraz całej społeczności szkolnej złożył Prezydent Jarosław Urbaniak.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę