OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Koszykarki Ostrovii wygrały różnicą 41 punktów

Dawid Bilski | 16.10.2013

Coraz szybszego tempa nabierają rozgrywki w I lidze koszykarek. W środę rozegrana została III kolejka. Swojego przeciwnika rozgromił zespół Ostrovii Ostrów, ale podopieczne Kaspra Smektały do nie mogą popadać w euforię.

Rywalem biało-czerwonych w środowy wieczór był AZS Uniwersytet Rzeszowski, który również chce walczyć o czołowe lokaty na zapleczu ekstraklasy. Po takim występie jaki zaprezentowały w grodzie nad Ołobokiem będzie to trudne do realizacji. Momentami do kiepskiej postawy swoich rywalem dostosowały się zawodniczki Ostrovii. Po odejściu Martyny Cebulskiej widoczny jest brak rozgrywającej, która poukładałaby odpowiednio grę. Biało-czerwone kilka strat zanotowały przy wyprowadzeniu piłki na własnej połowie.

Przyjedne ani razu nie miały okazji znajdować się na prowadzeniu. W pierwszej kwarcie AZS szybko złapał 4 przewinienia i ostrowianki aż 14-krotnie stawały na linii rzutów wolnych. Trafiły z tej odległości aż 13 prób!

Z każdą kolejną minutą systematycznie rosła przewaga ostrowianiek. Jescze przed przerwą była to już imponująca różnica 30 "oczek". Tuż po zmianie stron Katarzyna Suknarowska ze strony AZS-u celnie przymierzyła z dystansu. W odpowiedzi dwukrotnie zza linii 6,75 m trafiła najbardziej doświadczona w ostrowskim zespole Karolina Żurkowska.

5 minut przed końcem spotkania Ostrovia dobrnęła do 90 punktów i wydawać się mogło, że w tym spotkaniu pęknie magicza "100". Trener Kasper Smektała wpuścił na parkiet swoje najmłodsze koszykarki: Aleksandrę Parzeńską i Aleksandrę Pawlak. Młode dziewczęny zjadła trochę trema bo nie wykorzystały pod rząd 4 rzutów wolnych. Ostatecznie Ostrovia pokonała drużynę ze stolicy Podkarpacia 98:57.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - AZS Uniwersytet Rzeszowski 98:57 (23:16, 32:12, 18:13, 25:16)

Ostrovia:
Mielczarek 17, Parysek 14, Misiek 12, Kudłak 10, Kaczmarek 10, Żurkowska 9, Trzeciak 9, Nowicka 9, Czaska 4, Parzeńska 3, Krygowska 1, Pawlak 0.

Kategoria: SportKoszykówka

Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)