OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
100 nowych stojaków na rowery w Ostrowie

100 nowych stojaków na rowery w Ostrowie

Hubert Błaszczyk | 13.10.2013

Powstają parkingi dla rowerzystów w Ostrowie Wielkopolskim. Tylko w 2013r. na terenie miasta zamontowanych zostanie sto nowych stojaków typu Floryda – w kształcie litery„U”. Na lokalizację wpływ miały środowiska cyklistów, ale także sami mieszkańcy zgłaszający propozycje parkingów.

 

Stojaki – typu „Floryda” - mają kształt odwróconej litery U i są w kolorze czarnym lub srebrnym. Nowe stojaki rowerowe pojawią się w pobliżu Kina Komeda, przed Urzędem Miejskim, są już przy ul. Wrocławskiej. Tam wygospodarowano miejsce na rowerowy „parking” nieopodal przejścia dla pieszych.Zgodnie z wytycznymi cyklistów, stojaki są przyjazne dla rowerów (w kształcie odwróconej litery U), przez to umożliwiają dopinanie do nich jednośladu za ramę, a nie za koło.


- W minionych latach zamontowaliśmy stojaki m.in. na deptaku, w Parku Miejskim, także na terenie targowiska przy ul. Witosa - w miejscach, w których rowerzyści często parkują. Stojaki są opatrywane naklejkami ze znakiem roweru, a przy niektórych dodatkowo pojawia się piktogram ze znakiem jednośladu – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim

 

Inne, bardziej pojemne stojaki, zostały zamontowane przed boiskami typu orlik – w okolicy ulicy Wiśniowej i w Parku 600-lecia. W 2011 i 2012 roku ze środków Miejskiego Zarządu Dróg zamontowano 110 stojaków.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę