OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Nocne działania dzielnicowych

Nocne działania dzielnicowych

Hubert Błaszczyk | 07.10.2013

Policjanci z rewiru dzielnicowych ostrowskiej Komendy, przeprowadzili w miniony weekend działania prewencyjne na terenie miasta. W trakcie działań dzielnicowi zatrzymali dwóch sprawców przestępstw na gorącym uczynku, nałożyli także kilkanaście mandatów na osoby zakłócające porządek publiczny.

 

Działania zostały ukierunkowane głównie na ujawnianie i zatrzymywanie sprawców wykroczeń oraz przestępstw. Dzielnicowi patrolowali rejony nocnych sklepów, klubów i pubów oraz lokali dyskotekowych, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócanie porządku publicznego. Sprawdzane były również rejony szkolnych boisk, na których bardzo często przesiaduje młodzież spożywając alkohol. W trakcie jednej z takich kontroli, podczas legitymowania kilkunastu osób, policjanci znaleźli przy 18-letnim chłopaku środki narkotyczne w postaci marihuany.


Kontrolą objęte zostały klatki schodowe bloków, na których dochodzi do spożywania alkoholu i dewastacji mienia. Sprawdzane były także piwnice, zarówno pod kątem włamań jak i gromadzącej się tam często młodzieży, w pomieszczeniach adaptowanych na osiedlowe kluby. W związku z zakłócaniem porządku publicznego i spożywaniem alkoholu właśnie w tych miejscach, policjanci ukarali mandatami 14 osób.

 

W trakcie prowadzonych działań policjanci wylegitymowali w sumie ponad 73 osoby, zatrzymując również jednego nietrzeźwego kierowcę.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę