OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Wiraż skończył ligę, ale startów podopiecznym Latuska jeszcze nie zabraknie

Dawid Bilski | 04.10.2013
Wiraż skończył ligę, ale startów podopiecznym Latuska jeszcze nie zabraknie
fot. ostrowwlkp.info

W minioną niedzielę zakończyły się rozgrywki ligowe w speedrowerze. To nie oznacza jednak końca sezonu 2013 dla zawodników Wirażu Ostrów.


Przed nimi jeszcze starty w finałach juniorów i seniorów IMP. Ponadto w listopadzie Marcin Kołata i Bartosz Grabowski wybierają się na Mistrzostwa Świata do Australii. - Czeka nas także start w finale par młodzików. do 13 lat. Tutaj nie liczymy na żaden sukces, ponieważ mamy chłopców w wieku 11 lat i oni jeszcze mają czas na walkę o mistrzowskie tytuły - mówi Andrzej Latusek, prezes i zarazem trener ostrowskiego klubu.


Szczególnie swojego wyjazdu na Antypody nie mogą doczekać się Kołata z Grabowskim, dla których udział w takiej imprezie będzie niesamowitym przeżyciem i okazja do poznania nowego kraju. Taki wyjazd wiąze się jednak z dużymi kosztami. - Mamy już dla tej dwójki dzięki wsparciu władz miasta Ostrowa zakupione bilety na samolot. Jeszcze musimy zorganizować trochę środków, ponieważ chłopacy będą przebywać w Australii przez miesiąc i muszą jakoś tam przetrwać - informuje Latusek.


Można się już powoli pokusić o pierwsze podsumowania sezonu 2013. Wiraż w swojej 16-letniej historii wywalczył pierwszy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Z występu w imprezach poza ligowych szkoleniowiec ostrowskiego klubu nie jest do końca zadowolony. - Trochę sukcesów było, ale w porównaniu do ostatnich lat trochę mnie to nie zadawalało. Słabo spisaliśmy się ostatnio na finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zajęliśmy dopiero szóste miejsce. Tak źle w tej imprezie nie było jeszcze w historii naszego klubu. Zabrakło kontuzjowanego Bartka Grabowskiego i pozostali zawodnicy bez swojego lidera nie potrafili się pozbierać - mówi Andrzej Latusek.


Brązowych medalistów DMP na ostrowskim torze przy Stadionie Miejskim będzie jeszcze można ujrzeć w akcji w dniu 11 listopada. Tego dnia z okazji Święta Niepodległości rozegrane zostaną turnieje indywidualne dla juniorów i seniorów o Puchar Starosty Ostrowskiego.

Kategoria: SportSpeedrower
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę