OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Samochodem w policjanta

Samochodem w policjanta

Hubert Błaszczyk | 01.10.2013

Policjanci z Posterunku w Sośniach zatrzymali w wyniku podjętego pościgu 26-letniego kierowcę, który wcześniej chcąc uniknąć kontroli, usiłował przejechać jednego z nich. Prokurator postawił dzisiaj mężczyźnie zarzut czynnej napaści na policjanta i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

 

Zdarzenie miało miejsce z soboty na niedzielę w miejscowości Bogdaj. Policjanci patrolujący rejon gminy Sośnie, postanowili skontrolować jadącego z przeciwka opla astrę. Na podany przez jednego z policjantów czerwony sygnał do zatrzymania, samochód zwolnił i zaczął zjeżdżać na pobocze. Jednakże w pewnej chwili kierowca gwałtowanie przyspieszył, kierując pojazd w stronę policjanta, który zdążył odskoczyć unikając w ten sposób potrącenia.


Policjanci rozpoczęli natychmiast pościg za oplem. Na jednej z ulic w Bogdaju kierowca zatrzymał pojazd i próbował wraz z pasażerami uciec. Jego wysiłki okazały się bezskuteczne i wraz z pozostałą piątką pasażerów został zatrzymany przez policjantów.

 

Kierowcą opla astry okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Odolanów, który w chwili zatrzymania miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie najpierw trzeźwiał. Prokurator postawił 26-latkowi zarzut czynnej napaści na policjanta, za co może mu grozić nawet do 10 lat więzienia. Mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę