OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Internetowy oszust

Internetowy oszust

Hubert Błaszczyk | 01.10.2013

53 zarzuty oszustw internetowych, postawili 28-letniemu mężczyźnie, policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy. Za popełnienie tych przestępstw może mu grozić nawet do 8 lat więzienia.


Mężczyzna swoją przestępczą działalność prowadził od marca do kwietnia tego roku. Na jednym z aukcyjnych portali internetowych oferował na sprzedaż doładowania do telefonów komórkowych różnych operatorów telekomunikacyjnych. Niejednokrotnie na swoich aukcjach posiadał doładowania atrakcyjne cenowo, sprzedając np. kartę o nominale 50 złotych za niecałe 40 złotych.

 

Sprawą oszusta zajęli się ostrowscy śledczy z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą. Prowadzone w tej sprawie czynności doprowadziły do zatrzymania 28-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. W dalszym postępowaniu policjanci ustalili, że mężczyzna oszukał w ten sposób kilkadziesiąt osób na terenie całego kraju. Na jego konto wpłynęło łącznie około 5 tysięcy złotych, lecz żaden z pokrzywdzonych nie otrzymał zakupionego wcześniej doładowania.

 

Zatrzymany mężczyzna usłyszał w sumie 53 zarzuty oszustw polegających na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Przestępstwa te zagrożone są karą do 8 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę