OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Skatepark w budowie

Skatepark w budowie

Hubert Błaszczyk | 30.09.2013

 Trwa budowa betonowego skateparku w Parku 600-lecia przy Al. Solidarności w Ostrowie Wielkopolskim. Projekt był akceptowany przez najbardziej zainteresowanych – przedstawicieli skatowców. Środki na to zadanie inwestycyjne pochodzą z budżetu miejskiego.

 

O budowę takiego betonowego placu wnioskowały środowiska ostrowskich skatowców.


- Uznałem, że warto, by to właśnie oni akceptowali przygotowany projekt, ponieważ to im ten obiekt ma służyć. Stąd wstępne rozmowy z przedstawicielami, z którymi pierwsze rozmowy toczyły się przez facebooka. A za chwilę będziemy mieć konkret w postaci nowego, betonowego skateparku - mówi prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.

 

Nawierzchnia skateparku wykonana będzie - według założeń projektu - jako zbrojona płyta monolityczna z betonu minimum C20/25 (B-25). Na tym podłożu montowane będą przeszkody. To między innymi: quarterpipe o nieregularnych kształtach, murek spadowy, murek łamany, podjazd o nieregularnych kształtach przechodzący w funbox, manualbox, murek wielofunkcyjny, mini funbox piramida, schody, podjazd 90st., bank-wall 90st. z campingiem, bank z grindboxem. Dodatkowo zamontowane zostaną stalowe elementy skatingowe typu: poręcz spadowa, poręcz łamana, poręcz prosta - wykonane z rur stalowych, malowanych, odpornych na korozję atmosferyczną.

 

Teren jest odwodniany i będzie oświetlony. Wjazd na skatepark będzie wyłożony kostką. Skatepark graniczy z istniejącym na tym terenie boiskiem typu orlik.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę